Zpět na » » Jindřich Trpišovský: Lidé si z toho derby budou pamatovat jen 2 červené, 2 penalty a strkanice

Jindřich Trpišovský: Lidé si z toho derby budou pamatovat jen 2 červené, 2 penalty a strkanice

Jindřich Trpišovský: Lidé si z toho derby budou pamatovat jen 2 červené, 2 penalty a strkanice © slavia.cz - Jindřich Trpišovský s výkonem v derby nebyl spokojen

0

Líbilo se

25.09. - Fotbalu jsme v derby pražských S viděli pramálo a nelíbilo se to určitě ani aktérům, kteří za to sami mohli díky své zákeřné hře a nulové snaze hrát pěkný fotbal. Vrcholem byla rvačka mezi Ladislavem Krejčím a Janem Bořilem, po které byli oba dva kapitáni vyloučeni. Svůj pohled na toto remízové utkání nabídl kouč Slavie Jindřich Trpišovský, Lukáš Provod i Václav Jurečka.

Opět se na zápas pohlížeo jako na naprostý vrchol sezóny. Nezaujatí fanoušci krásného fotbalu ale zřejmě přepínali. Z fotbalu jsme neviděli prakticky nic. Ostré a úplně zbytečné fauly ať už Olatunjiho, Preciada, Tijaniho nebo Kuchty. Šance jsme dlouho neviděli. V jedné byl Ivan Schranz a ve druhé půli z penalty skóroval Jurečka. Pak už přišly nechutné momenty hooligans Sparty, jenž házeli dělobuchy mezi slávistické fanoušky ve vedlejším sektoru. Vše vyvrcholilo ve rvačku kapitánů a závěrečnou penaltu Sparty, ze které Haraslín trefil remízu. Jaké jsou ohlasy ze strany Slavie?

Jsem zklamaný. Místo gólu v závěru penalta na druhou stranu. To pro mě bylo razítko. Málo střel na bránu, spousta faulů. V týmu máme řadu technických hráčů, kteří musí dokázat vytvořit nebezpečné situace, a to jsme nezvládli. Bořil se do toho vůbec neměl pouštět, to mu budu vyčítat. Potřeboval jsem ho na hřišti, nechtěli jsme hrát 10 vs 10. Derby je o emocích, ale je zbytečné se do takových situací pouštět. Lidé si z toho zápasu budou pamatovat jen dvě červené, dvě penalty a strkanice," řekl o zápase trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Těch emocí bylo až příliš. K podobným duelům ale svým způsobem patří. Mrzí mě, že to uškodilo divákům, kteří se těšili na pořádný fotbal. Rozhodčí nenastavil pořádný metr, hra byla hodně přerušovaná, nemohli jsme se dostat do tempa. Bod je ztráta. Škoda, že jsme neudrželi vedení, ruka ale bohužel byla jasná. I když jsme pak měli gól, měli jsme pochybnosti, že bude platit. Igohovi ale vůbec nic nevyčítáme, hrál skvěle, každý zápas se o něj můžeme opřít. Stále jsme se ale nedokázali poučit z minulé sezóny. Jsou to furt ty stejné chyby," řekl střelec jediného gólu Slavie Václav Jurečka.

Myslím si, že větší procento derby vůbec nebylo o fotbale. Bývá to tak, že derby jsou spíše boj, než fotbal. Je škoda, že je utkání tak rozkouskované, je spousta faulů, nefotbalové situace jsou častější než fotbalové. I když jsme se na to připravovali, je škoda, že jsme utkání za stavu 1:0 nedohráli do konce. Ten druhý gól jsem si vůbec neužil. Věděl jsem, že soupeř reklamoval penaltu. Modlil jsem se a doufal, že situace bude přirozená, hra rukou se pískat nebude. Momentálně ale vůbec nevím, jak to vypadalo. Rozhodči si ale byl jistý, že to ruka byla," řekl Lukáš Provod.

Václav Jurečka

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články