Zpět na » » Slavia přivádí 22letého rumunského beka Dumitrescua ze Sepsi

- Slavia přivádí 22letého rumunského beka Dumitrescua ze Sepsi

Slavia přivádí 22letého rumunského beka Dumitrescua ze Sepsi © slavia.cz - Andres Dumitrescu je novou posilou Slavie

0

Líbilo se

05.09. - Před prvním zápasem se Zoryou Luhansk trenér Slavie Jindřich Trpišovský mluvil o tom, že by si ještě přál minimálně jednu posilu. Alespoň to minimum mu vedení splnilo a včera v pozdních večerních hodinách byl oficiálně představen jako nový hráč sešívaných rumunský levý obránce Andres Dumitrescu, který přichází z klubu Sepsi, údajně za 1 milion eur.

Andres Dumitresu má za sebou i krátkou zkušenou v italské Padově a ve švýcarském Luganu. To ovšem bylo ještě na mládežnických úrovních. V roce 2020 se vrátil do rodného Rumunska, kde začal oblékat dres klubu Sepsi. Pravidelně začal nastupovat ve svých 20 letech. S klubem si zahrál i v kvalifikaci o evropskou Konferenční ligu, kde Sepsi došlo až do posledního předkola. Nad jeho síly tam ale bylo norské Bodo/Glimt, pokořitel Bohemians. V tomto dvojduelu ale rozhodlo až prodloužení. Dost možná to byly právě evropské duely, které přilákaly Slavii.

Andres Dumitrescu je levý obránce a je reakcí na odchod Davida Juráska do Benficy. Na levém kraji obrany nastupoval Lukáš Provod a ačkoliv sezónu začal výborně, v posledních zápasech byly jeho výkony matné a v lize na této pozici hraje veterán Bořil. 22letý Rumun tedy rozšíří možnosti na tento post, které Slavia opravdu moc široké nemá. Podepsal smlouvu na 4 roky a Slavia dala za jeho přestup z Rumunska údajně 1 milion eur. Sám hráč je podle svých slov nadšený, stejně tak sportovní ředitel Jíří Bílek.

Slavia ale tímto přestupem končit nechce. Spekulovalo se o posile do útoku v podobě Nigerijce Adedirana z Českých Budějovic. Byl to právě on, kdo vloni ve vzájemném zápase Slavii sestřelil a mohl by zvýšit konkurenci v ofenzivě. To stejné Vasil Kušej z Mladé Boleslavi. Tu by šlo jednoznačně o dražší trasnfer než v případě Adedirana. Poslední půlrok ale měl v Boleslavi výtěčný, zazářil na Euru U21 v Gruzii a trenérům se tento malý, ale ohromně silný a rychlý křídelník s výbornou technikou zamlouvá. Uvidíme, co ještě Slavia na přestupovém trhu stihne.

Andres Dumitrescu

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články