Zpět na » » MOL Cup: Jakub Hromada daroval gól blížícímu se potomkovi

- MOL Cup: Jakub Hromada daroval gól blížícímu se potomkovi

MOL Cup: Jakub Hromada daroval gól blížícímu se potomkovi © slavia.cz - Gól Jakuba Hromady

3

20.01. - REVIEW Ve třetím kole českého poháru se v Edenu utkali dva pražské celky. Domácí Slavie hostila druholigovou Duklu. Zápas toho ukázal hodně, ale z postupu se po jasné výhře 4:1, radovali domácí Slavisté.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského nevstoupili do utkání s nejsilnější sestavou, ale jejich kádr je tak rozsáhlý a kvalitní, že nikoho nelze považovat za podřadného hráče. Tým působil silně v pozemních kombinacích, vzdušných soubojích a díky skvělé hře sešívaní v poločase vedli už 3:0.

Nejkrásnější moment prvního poločasu předvedl Jakub Hromada, který ve 42. minutě po vstřeleném gólu si vzal míč a symbolicky si ho navlíkl pod svůj červenobílý dres. Tímto symbolem ukázal, že je naprosto šťasten a těší se na narození potomka, který během několika měsíců má přijít na svět. Jestli to bude holka, či kluk to nám ve svém poselství už neprozradil.

Další situací, která si zaslouží komentář byl jediný obdržený gól Slavie. V 53. minutě se za Duklu trefil Marek Fábry a golman Stejskal rozhodně čisté svědomí mít nemůže. Nelze říct, že to byl jeho gól, to ani náhodou. Míč se těsně předním odrazil od trávníku, přeskočil Stejskalovu ruku a dokutálel se za brankovou čáru. Ovšem pokud tento dvacetitřiletý golman v budoucnu bude chtít nahradit Ondřeje Koláře, kolem kterého se hemží nabídky ze zahraničí, tak takovou situace musí zvládat bez inkasování.

Když jsem viděl, jaký bojovný výkon předvedl v utkání širší tým Slavie, tak si myslím, že o titulu je jasno a muselo by se stát nemožné, aby tak rozjetou a kvalitní Slavii o něj někdo připravil. Tento tým je tak dobře připraven, že i zranění některého hráče ze základní sestavy mančaft vůbec neohromí, protože na jeho místo je dlouhá řada stejně výkonných adeptů, kteří velmi rádi dostanou šanci v základu.

Základní sestavy:

Domácí: Stejskal - Masopust, Hovorka, Kacharaba, Dorley - Hromada, Holeš - van Buren, Beran, Lingr - Tecl

Hosté: Rada - Fišl, Piroh, Ayong - Chlumecký, Doumbia, Krunert, Souček - Buchvaldek, Fábry, Šebrle