Zpět na » » Trest pro fanoušky Sparty. V Opavě a v Plzni bude jejich sektor prázdný

- Trest pro fanoušky Sparty. V Opavě a v Plzni bude jejich sektor prázdný

Trest pro fanoušky Sparty. V Opavě a v Plzni bude jejich sektor prázdný © sparta.cz - Fanoušci Sparty

0

Líbilo se

26.04. - Středeční pohárové derby se opět neobešlo bez výtržností fanoušků. Především ti sparťanští o sobě dali vědět a disciplinární komisi došla trpělivost. Dala jim pokutu 100 000 Kč a trest na 2 zápasy, během kterých je jejich hráči na tribunách neuvidí.

Příznivci Sparty se tak nedostanou na poslední utkání základní části v Opavě ani na první kolo nadstavby v Plzni.

Nejedná se zdaleka o první přestupek fanoušků letenského klubu. Po posledním podzimním utkání v Příbrami dostali od disciplinární komise trest na jeden zápas, který byl nakonec zmírněný na podmínku.

„Doufali jsme, že podmíněný trest bude fungovat jako prevence, bohužel k tomu nedošlo,“ uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček. „Fanoušci Sparty masivně vhazovali pyrotechniku na hrací plochu, a to tentokrát až do hloubi hřiště. Z důvodu tohoto prohřešku došlo současně k přerušení utkání na minutu a půl. Fanoušci Sparty vhazovali pyrotechniku na hrací plochu při venkovních utkáních v této sezóně již popáté a potřetí tím způsobili přerušení utkání,“ dodal Baček.

Do problémů se tím dostal i jejich rival - Slavia. Ta porušila povinnosti pořádajícího klubu, když nechala fanoušky pyrotechniku na stadion pronést. O jejich případném trestu bude rozhodnuto příští čtvrtek.

Potrestáni byli také příznivci Opavy. Za vhazování pyrotechniky do hostujícího sektoru utrpěla Opava pokutu 100 000 Kč a podmíněné uzavření čtyř sektorů.

Trestu neunikl ani manažer Slovácka Veliče Šumulikoski. Za urážlivé chování k rozhodčímu musí zaplatit 50 tisíc korun a 6 soutěžních utkání nesmí vykonávat žádnou funkci.

Petr Fantyš / fotbalportal.cz, sparta.cz, idnes.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vetorug - 22.05. Odpovědět

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

vetorug

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

marsverin
Reklama
Reklama
Nejnovější články