Zpět na » » Majitel Sparty Křetínský odsoudil vulgarity radikálních fanoušků

Majitel Sparty Křetínský odsoudil vulgarity radikálních fanoušků

Majitel Sparty Křetínský odsoudil vulgarity radikálních fanoušků © sparta.cz - Daniel Křetínský

0

Líbilo se

14.09. - Majitel fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský odsoudil chování radikálních fanoušků z "kotle", kteří při nedělním ligovém utkání s Karvinou uráželi vedení a italského kouče Andreu Stramaccioniho. Šéf letenského klubu se zároveň omluvil příznivcům za dosavadní výsledky v této sezoně a vyjádřil podporu trenérovi.

Sparta po šesti ligových kolech ztrácí na vedoucí Plzeň sedm bodů, navíc vypadla ve 3. předkole Evropské ligy a fanoušci z "kotle" tak pojali duel s Karvinou jako protest. Vulgárně uráželi generálního ředitele Adama Kotalíka a nadávky si vyslechl i Stramaccioni, který převzal tým před sezonou.

"Absolutně rozumím nespokojenosti fanoušků s tím, že Sparta letos nebude hrát evropské poháry a že bodový zisk po prvních šesti kolech není podle našich představ. Věřte, že jedním z nejvíce zklamaných ze všech jsem já. Na rozdíl od ostatních fanoušků však za dění v klubu nesu přímou odpovědnost, a proto se za neúspěšný start do sezony také všem slušným fanouškům Sparty omlouvám," uvedl Křetínský v prohlášení na klubovém webu.

"Jakákoliv nespokojenost však v žádném případě nemůže omluvit chování části radikálních fanoušků v utkání s Karvinou. Výroky, které posílají kohokoli do plynu, nebo vykřikují na našeho trenéra těžké vulgární urážky, na Spartu nepatří. Ty, kteří se k tomuto jednání snížili, nepovažujeme za naše fanoušky a žádáme je, aby na stadion nechodili," dodal Křetínský.

Zároveň ocenil ostatní fanoušky na tribunách, kteří na vulgarity reagovali nesouhlasným pískotem. "Chci upřímně poděkovat divákům, kteří se tomuto jednání postavili. Byl to důležitý krok, který může Spartě opravdu velmi pomoci," řekl Křetínský.

Stramaccioni má nadále jeho důvěru. "Navzdory nedobrému začátku sezony jsem optimistou. Velký počet změn v kádru, který byl ale z mého pohledu potřebný k pozvednutí naší kvality, četná zranění i nečekané vyřazení z Evropské ligy, to vše vytvořilo tlak na zkoušení různých herních variant obnoveného týmu a zkomplikovalo hledání optimální sestavy. Právě to bylo podle mého názoru hlavní příčinou našich problémů," mínil Křetínský.

"Pevně věřím, že kvalita našeho kádru i intenzivní práce celého týmu povede velmi rychle k hernímu i výsledkovému zlepšení. Jsem přesvědčen, že jediným, kdo nám může v rychlém zlepšování zamezit, jsme my sami. Tedy v případě, že bude Sparta nejednotná a sparťané vzájemně neloajální. Snad tuto službu našim soupeřům neposkytneme," doplnil majitel klubu.

Redakce / ČTK

Nejnovější články