Zpět na » » Blog: Tohle se vám stane, když vyhodíte Svědíka

Blog: Tohle se vám stane, když vyhodíte Svědíka

Blog: Tohle se vám stane, když vyhodíte Svědíka © slavia.cz - Dušan Uhrin

3

Líbilo se

10.09. - Moc dobře to zná Baník Ostrava, nyní vše poznává i Mladá Boleslav. Po velmi dobré sezóně propustila trenéra Martina Svědíka a nahradila jej Dušanem Uhrinem mladším. Výsledek? Poslední pozice, nutně říci, že zcela zasloužená.

Sezóna 2014/15 začala pro Baník Ostrava skvěle. Svěřenci trenéra Martina Svědíka sice inkasovali například šest branek od Liberce, přesto byli po podzimu na vynikající páté pozici.

Jenže vedení udělalo šílený krok, vyhodilo Svědíka s odůvodněním, že tým má špatný herní projev a není dostatečně ofenzivní. Místo něj přišel Petr Frňka a Baník byl nakonec rád, že v lize tehdy působily České Budějovice a Hradec Králové.

"Musím říct, že to pro mě bylo obrovské a nepříjemné překvapení. Trenér Svědík byl jak profesně, tak lidsky na velmi vysoké úrovni. Rozumnější by bylo, kdyby byl doplněn kádr o kvalitního ofenzivního hráče," hovořil tehdy jasně Milan Baroš.

Vedení si ale stálo za svým a Baník tehdy sezónu zcela nezvládl. Podobný případ se nyní rýsuje i v Mladé Boleslavi. Martin Svědík převzal Mladou Boleslav v prosinci minulého roku a s týmem ihned zvítězil v Tipsport lize.

V kádru zavedl několik změn a i díky němu se Mladá Boleslav propracovala na konečné čtvrté místo. Jenže v létě někoho napadlo, že by bylo fajn doplnit realizační tým o Dušana Uhrina mladšího.

Ten se stal sportovním manažerem a začal nadělávat paseku. Ihned řekl, že chce mít klub zcela pod palcem a tím se z něj prakticky stal trenér.

Svědík byl odsunut na druhou kolej a brzy na to odstraněn. Pravý důvod nikdo moc netuší a možná se jej ani nikdy nedozví. Pod Uhrinem každopádně Mladá Boleslav hraje hrozivě a momentálně jí patří poslední příčka. Jedním dechem ale dodávám, že zcela zaslouženě.

Celek Mladé Boleslavi zůstal téměř celý pohromadě a podle expertů měl bojovat o příčky zajišťující Evropu. Podle některých měl dokonce bojovat s triem Plzeň, Slavia, Sparta o titul. Vše je ale jinak a zatím se příliš nezdá, že by se něco mělo změnit.

Dušan Uhrin mladší měl nyní reprezentační pauzu na to, aby něco s týmem udělal. Jestli tak skutečně učinil, to se dozvíme možná již v dnešním utkání na domácí půdě proti Brnu.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články