Švento si vybral Slavii i kvůli ambicím klubu, má číslo 81
© slavia.cz - Dušan Švento
0
18.07. - Slovenský fotbalista Dušan Švento označil své rozhodování o návratu do Slavie jako složité. Nakonec zvolil sešívaný dres i kvůli ambicím pražského klubu. Věří, že s ním zažije úspěchy jako dva tituly před svým odchodem do zahraničí.
"Roli hrálo více faktorů. Určitě byl důležitý velký zájem Slavie. Ale nebylo to jednoduché rozhodování. Když člověk pozná, jak to funguje v zahraničí, tak je o to těžší vracet se do československého fotbalu," řekl Švento v rozhovoru s novináři poté, co se dnes poprvé připojil do přípravy Slavie.
"Poslední sezona ale ukázala, že se tu obrací věci k lepšímu. Přišel silný sponzor. Mám ambice a chci něco vyhrát. Při mém rozhodování byly ambice klubu důležité," prohlásil třicetiletý levý bek či záložník.
Do kabiny Slavie se dnes vrátil po sedmi letech. Mnoho známých tváří ale neviděl. "Moc lidí v kabině neznám. Jen Standu Vlčka (nyní vedoucí týmu) a Tomáše Jablonského. Karel Piták s Martinem Latkou teď odešli. Ale jak jsem přišel na stadion, tak se mi začaly vybavovat vzpomínky. Je to příjemný návrat," řekl rodák z Ružomberoku.
Jeho oblíbenou osmnáctku na dresu má nyní ve Slavii nový kapitán Jan Bořil, a tak si Švento musel vybrat jiné číslo. "Osmnáctka byla obsazená, tak jsem si ji prohodil a zvolil 81. Navíc syn se měl narodit 8.1., i když se nakonec narodil o dva měsíce dříve," vysvětlil Švento.
Právě se synem sledoval první soutěžní utkání Slavie v sezoně, v němž Pražané prohráli ve 2. předkole Evropské ligy na hřišti Levadie Tallinn 1:3. "Syn měl horečky, tak jsem s ním byl na pohotovosti a sledoval to na ´onlajnu´. Měl jsem tak dvě nepříjemné věci najednou. Ale jsem přesvědčený, že odveta bude o něčem jiném," uvedl Švento.
"Zatím je to jen poločas a věřím, že doma se to podaří otočit. Šance jsou pořád otevřené. Doma budeme silní. Pokud chceme myslet na poháry, tak takového soupeře musíme zdolat," dodal.
Sám však novým spoluhráčům ještě nepomůže. "Přivezl jsem si zranění stehenního svalu z mistrovství Evropy. Je to už ve stádiu doléčování, ale Tallinn ještě nestihnu. Snad příští týden se už budu moci k týmu připojit," prohlásil slovenský reprezentant.
Ve čtvrtek však už Slavia bude moci využít jinou novou posilu ze Slovenska. A to nizozemského útočníka Gina van Kessela, který přišel jako nejlepší střelec slovenské ligy a údajně třetí nejdražší posila v historii české soutěže.
"Je to mladý kluk, v Trenčíně byl nejlepším střelcem, má velkou kvalitu i potenciál. Otázkou je, jak se začlení do kolektivu. Je to tu teď třeba stmelit, což si žádá čas, který moc nemáme. Ale věřím, že je tu vše nastavené tak, aby to fungovalo. Máme i výborného trenéra," konstatoval Švento, který je připraven trenérovi Dušanu Uhrinovi mladšímu pomáhat s předáváním zkušeností mladým hráčům.
"Je tu hodně mladý kolektiv, tak věřím, že kluci ode mě něco pochytí. Budu se snažit přinést své zkušenosti a něco jim dát. Každý je ale strůjcem svého štěstí a na každém je, co si z toho odnese," dodal bývalý hráč Salcburku a bundesligového Kolína nad Rýnem.
Kam dál?
- Plzeň prodloužila smlouvy s Hubníkem a Kozáčikem až do roku 2019
- Jablonec v přípravě těsně podlehl Evertonu
Jan Preisler / ČTK
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


