Zpět na » » Sparta by dnes měla uzavřít Šuralův přestup z Liberce

Sparta by dnes měla uzavřít Šuralův přestup z Liberce

Sparta by dnes měla uzavřít Šuralův přestup z Liberce © fifa.com - Josef Šural

0

Líbilo se

13.01. - Už jen administrativní detaily dělí fotbalového reprezentanta Josefa Šurala od přestupu z Liberce do Sparty. Na Letné by měl dnes podepsat smlouvu do léta 2019, severočeský klub za něj kromě finanční náhrady získá mládežnické reprezentanty Matěje Pulkraba s Ondřejem Karafiátem.

Šuralovi by v Liberci po sezoně skončila smlouva a kontrakt se Severočechy nehodlal prodloužit. Velký zájem o něj v minulých dnech projevila Slavia, ale pětadvacetiletý ofenzivní záložník se nakonec rozhodl pro konkurenční Spartu, s níž se již minulý týden dohodl na podmínkách smlouvy.

Pro Šurala půjde o třetí ligové angažmá. Kariéru začínal v Brně, jehož je odchovancem. V létě 2011 zamířil do Liberce, kde se propracoval mezi klíčové hráče a hned v první sezoně pomohl k titulu. V listopadu 2013 poprvé nakoukl i do národního týmu, kde se v průběhu loňského roku probojoval do základní sestavy a přispěl k postupu na mistrovství Evropy.

Sparta v něm získala třetí zimní posilu. Dosud přivedla Ondřeje Zahustela z Mladé Boleslavi a smlouvu podepsala se stoperem Ondřejem Mazuchem, který se s klubem už delší dobu připravoval po vážném zranění kolena. Letnou naopak opustili záložník Francis Litsingi s útočníkem Marcem Paixaem a na odchodu je i obránce Markus Steinhöfer.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články