Zpět na » » Šural dostal od Liberce souhlas na zdravotní testy ve Spartě

Šural dostal od Liberce souhlas na zdravotní testy ve Spartě

Šural dostal od Liberce souhlas na zdravotní testy ve Spartě © fcslovanliberec.cz - Josef Šural

0

Líbilo se

11.01. - Fotbalový reprezentant Josef Šural dnes dostal od Liberce souhlas absolvovat na začátku příštího týdne zdravotní testy na Spartě, která o jeho příchod usiluje. Oba kluby se ale zatím na přestupu nedohodly a pětadvacetiletý ofenzivní záložník podle webu Slovanu dál zůstává v přípravě se severočeským týmem.

"Mohu potvrdit, že jsme se Spartou začali jednat. Těch možných cest, abychom došli k Šuralově přestupu, je ale tolik, že jakékoli náznaky by v tuto chvíli byly spekulací. Jediné, co mohu potvrdit, je, že jsme Šuralovi dali souhlas absolvovat v pondělí zdravotní testy na Spartě. Jinak ale zůstává v přípravě s námi," prohlásil liberecký sportovní ředitel Jan Nezmar.

Šuralovi v Liberci po konci sezony vyprší smlouva a kontrakt se Severočechy zatím neprodloužil. Velký zájem o něj v minulých dnech projevila Slavia, ale reprezentační hráč se nakonec rozhodl pro konkurenční Spartu, s níž je dohodnutý na podmínkách smlouvy.

"Jednání bylo korektní a věcné. Hráč v průběhu tohoto jednání žádný příslib směrem ke Slavii neučinil a ani k němu nebyl vyzýván. Proto výtky části slávistických fanoušků, obviňující hráče ze změny stanoviska, nejsou na místě," uvedl v dnešním prohlášení prezident Slavie Jiří Šimáně.

"Hráč si vybral konkurenční klub, který mu lépe vyhovoval z hlediska sportovní výkonnosti a přání odejít po této sezoně do zahraničí. Nic neobvyklého, všichni si musíme zvyknout na to, že ne každé zásnuby končí svatbou. Jedno ponaučení však z toho plyne - pro příště musíme více brzdit předčasný optimismus, vyhneme se tím podobným situacím," dodal Šimáně.

Liberec dnes prodloužil do června 2018 kontrakt s obráncem Vladimírem Coufalem. Třiadvacetiletý pravý bek měl po povedeném podzimu, který ozdobil vítězným gólem v utkání Evropské ligy v Marseille, nabídky z jiných klubů, ale nakonec zůstane ve Slovanu.

Redakce / ČTK

Nejnovější články