Zpět na » » Tecl s Wágnerem věří, že v Jablonci mohou v útoku hrát spolu

Tecl s Wágnerem věří, že v Jablonci mohou v útoku hrát spolu

Tecl s Wágnerem věří, že v Jablonci mohou v útoku hrát spolu © fkjablonec.cz - Tomáš Wágner a Stanislav Tecl

0

Líbilo se

17.06. - Zatímco v Plzni marně čekali na šanci, v Jablonci si od fotbalových útočníků Stanislava Tecla a Tomáše Wágnera hodně slibují. Měli by totiž pomoci vyřešit největší slabinu týmu z minulé sezony. Oba střelci jsou na sebe z Plzně zvyklí a umí si představit, že by do zápasů nastupovali oba.

"Určitě můžeme hrát i spolu. Mohlo by nám to vyhovovat, přeci jen jsme každý úplně jiný útočník. Myslím si, že bychom si dokázali vyhovět. Může to fungovat třeba jako v Plzni za pana Vrby a Uhrina, kdy jsme tam s Tomášem Wágnerem taky dávali góly," řekl Tecl na dnešní tiskové konferenci.

Podobného názoru je i Wágner. "Je možné, že někdy budu hrát já, někdy Standa. Myslím si, že není ani problém, abychom hráli spolu. Už v jednadvacítce to tak bylo, v Plzni jsme bohužel takovou šanci pořádně nedostali," řekl vytáhlý útočník. "Se Standou vycházíme skvěle, on věděl, že já sem půjdu a já věděl, že on sem půjde taky, tak nám to nevadilo. Víme, co od sebe čekat, vycházíme spolu dobře. Ať se hlavně daří týmu."

Zatímco Wágner v minulé sezoně hostoval v Mladé Boleslavi, kde dal 10 branek, Tecl se na podzim v Plzni po příchodu Aidina Mahmutoviče hodně trápil a chodil hrát jen za juniorku. "Bylo to těžké psychicky. Šanci jsem nedostal, ani když už jsme měli jistý titul. Mrzí mě, jakým způsobem to skončilo. Myslím si, že jsem tomu týmu měl co dát a dokázal bych mu v některých zápasech ještě pomoci," míní Tecl.

"Konkurence byla, ale pan Koubek vsázel na jiné hráče. Vlastně půl roku jsem nehrál ostrý zápas. Snad mi ten návrat teď nebude trvat déle, uvidíme. Sám jsem na to zvědavý. Máme na to celou přípravu, která je dlouhá. Věřím tomu, že se dám do kupy," dodal.

Oba s přestupem do Jablonce souhlasili i proto, že Severočeši mají vysoké ambice a chtějí se s Plzní a Spartou poprat o titul. "Proto jsem si Jablonec i vybral. Hrát o titul je něco jiného, než hrát střed tabulky. Já mám tohle na fotbale prostě rád. Je to trochu stres, tlak na hráče, ale já se na to těším," řekl Tecl.

"Chci hrát o titul. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale když už loni Jablonec trápil Plzeň a Spartu, tak proč tomu nevěřit. Taky bych chtěl s týmem uspět v Evropě, i když ten los, který nás čeká, bude velmi těžký, ale dá se všechno! Věřím, že něco zvládneme a nějaký úspěch tu proběhne," dodal Wágner.

Tecl rovněž přiznal, že do Jablonce mohl jít už v zimě. "Mělo to být na hostování, ale tehdy se to ještě nedokázalo domluvit, takže to vyšlo vlastně až teď," prohlásil.

Také Wágner tušil, že poté, co Plzeň prodloužila smlouvu s typově podobným útočníkem Janem Holendou, tak pro něj v kabině Viktorie nebude místo. "Nejdřív to vypadalo, že se vrátím do Plzně. Pak se ale Viktorii ozval právě Jablonec. Kluby to začaly spolu řešit, navíc v Plzni podepsali smlouvu s Honzu Holendu a tím to bylo asi vyřešené. Pak už jsem byl připravený jít do Jablonce. Na podmínkách jsme se domluvili ale až tento týden," dodal Wágner.

Redakce / ČTK

Nejnovější články