Zpět na » » Lavička: Pokrytí Škody pro nás bude v derby zásadní

Lavička: Pokrytí Škody pro nás bude v derby zásadní

Lavička: Pokrytí Škody pro nás bude v derby zásadní © slavia.cz - Milan Škoda

0

Líbilo se

09.04. - Přestože Sparta je na tom v tabulce o devět míst a 26 bodů lépe než Slavia, trenér Letenských Vítězslav Lavička v sobotním pražském derby očekává nesmírně kvalitního protivníka. Jednapadesátiletý kouč varuje před ofenzivní silou soupeře a především nejlepším ligovým střelcem Milanem Škodou, jehož pokrytí prý bude pro úřadujícího mistra zásadní.

"My jsme si Slavii prohlédli v posledních zápasech. Je to mužstvo, které má nespornou kvalitu. Dokážou rychle přejít do protiútoku, mají tam velmi šikovné ofenzivní hráče, důrazného Škodu, rychlé hráče na stranách hřiště, zkušenost v defenzivě," řekl Lavička na dnešní tiskové konferenci.

Chválil především útočníka Škodu, který se třinácti brankami kraluje tabulce střelců. "Je důležitým hráčem slávistické ofenzivy. Dokáže být velmi nepříjemný v soubojích, ať už je to po zemi nebo ve vzduchu. Dokáže si najít v prostor v šestnáctce soupeře pro zakončení a dává důležité góly. Jeho pokrytí bude zásadní pro to, abychom v derby byli úspěšní. Ale samozřejmě nesmíme zapomenout ani na další šikovné hráče Slavie," upozornil Lavička.

V derby prý nelze spoléhat na domácí prostředí, postavení v tabulce ani na fakt, že Sparta svého rivala porazila devětkrát z posledních jedenácti ligových duelů. "Všichni víme, že derby je zvláštní zápas, který stírá všechny předzápasové prognózy," konstatoval sparťanský kouč.

"Naše postavení v tabulce nic nemění na tom, že do sobotního utkání půjdeme s respektem k soupeři, který si to historicky zaslouží, přestože teď nemá úplně nejlepší výsledky a chtěl by být v tabulce výše. My bychom ale také chtěli být o jednu pozici lepší," doplnil Lavička, jehož tým ztrácí před 23. ligovým kolem pět bodů na vedoucí Plzeň.

Zatím se neví, zda na Letné nastoupí reprezentační obránce Pavel Kadeřábek, jenž se vrací po zranění postranních vazů v koleni. "Vidím to tak padesát na padesát. Pavel momentálně pracuje individuálně s našimi kondičními trenéry. Má velkou chuť, aby do derby nastoupil. Tento zápas byl takový cílový pro to, aby se dal do pořádku a mohl nastoupit. Rozhodnutí, o tom, jestli nastoupí, bude záležet především na něm a na našich lékařích, jestli mu povolí start," dodal Lavička.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články