Zpět na » » Slavii před sobotním derby na Spartě trápí absence hráčů

Slavii před sobotním derby na Spartě trápí absence hráčů

Slavii před sobotním derby na Spartě trápí absence hráčů © slavia.cz - Derby pražských "S"

0

Líbilo se

08.04. - Fotbalisty pražské Slavie trápí před sobotním derby na Spartě absence hráčů. Trest za vyloučení si s největší pravděpodobností odpyká Vukadin Vukadinovič, kvůli dohodě klubů nemůže hrát Simon Deli a další hráče trápí zdravotní problémy. Nejistý je start lídra obrany Martina Latky, záložníka Jaromíra Zmrhala a údajně také dalšího stopera Jiřího Bílka.

"Zdravotní stav našeho týmu není dobrý. Ani nebudu specifikovat všechny hráče, protože by jich bylo víc. Máme problémy," řekl na dnešní tiskové konferenci slávistický trenér Miroslav Beránek.

Latka vynechal poslední tři kola, Zmrhal se zase zranil v minulém utkání proti Bohemians 1905. "Martin Latka začal individuálně trénovat, je to s otazníkem. Zmrhal zatím ještě netrénuje," přiblížil Beránek stav marodů.

Absence hráčů základní sestavy je pro něj komplikací. "Sportovní život je ale takový, že se musíme naučit hrát v sestavě, která třeba není ideální. Máme nějaké hráče, z těch to poskládáme. Pořád věřím, že aspoň jeden nějaký zkušený (stoper) tam bude," uvedl Beránek.

Mezi druhou Spartou a jedenáctou Slavií je rozdíl 26 bodů a vzhledem k absencím v sestavě červenobílých budou Letenští ještě větším favoritem. "Když se podívám na tabulku, je jasné, že obrovským favoritem jsou tentokrát domácí. Na druhou stranu jedná se jenom o jeden zápas, je to derby a v tom utkání se může stát všechno. To je taková naše naděje. Pod větším tlakem jsou určitě domácí," prohlásil Beránek.

Slávisté dostali od Sparty do svého sektoru k dispozici dva tisíce vstupenek, v tuto chvíli je prodáno 1100 lístků. V sobotu v jednu hodinu odpoledne odstartuje od stadionu v Edenu tradiční pochod fanoušků směrem na Letnou, účastnit se má asi 1500 lidí.

Redakce / ČTK

Nejnovější články