Zpět na » » Ve fotbale nejde vždy jen o peníze, chtěli jsme i klid na práci, prohlásil kouč Slavie Beránek

- Ve fotbale nejde vždy jen o peníze, chtěli jsme i klid na práci, prohlásil kouč Slavie Beránek

Ve fotbale nejde vždy jen o peníze, chtěli jsme i klid na práci, prohlásil kouč Slavie Beránek © slavia.cz - Miroslav Beránek

0

Líbilo se

24.11. - Dvacet jedna bodů. Magická hranice, ke které se včera upínaly zraky fanoušků i fotbalistů pražské Slavie. Ti první vyhlíželi pohárová místa, jimž by se sešívaní v případě výše zmíněného zisku přiblížili, pro druhé to byla hranice, po jejímž překonání se vyhnou pokutám od vedení. Domácí výhra nad nejslabším týmem soutěže Hradcem Králové by ke kýženému cíli vedla, leč nestalo se, zápas skončil 1:1 a hráči spolu s trenérem Miroslavem Beránkem odcházeli do kabin viditelně naštvaní a zklamaní.

"Chyběl nám klid, přesnost a větší důraz," hodnotil kouč sešívaných Miroslav Beránek, jenž byl z konečného výsledku zklamaný. Aby také ne. V případě vítězství nad posledním celkem ligy totiž mohli sešívaní poskočit na pátou příčku jen dva body od pohárových pozic.

Mrzí ztráta o to víc, že se rýsovala reálná naděje splnit vedením vypsané ultimátum?

Určitě, ale nejen kvůli tomu jsme chtěli vyhrát. Víme, v jaké situaci jsme. Vítězství znamená odskočení do klidnější části tabulky, zatímco remíza je komplikace. Ve fotbale nejde vždy jen o peníze, ale i o získání takového počtu bodů, který nám přes zimu zajistí klid na práci. Bohužel se nám to teď nepovedlo, ale ještě máme jeden zápas v Ostravě.

Čím si vysvětlujete tak slabý výkon? Nepodcenili jste na první pohled slabého soupeře?

Nemyslím si. Na Hradec jsme se připravovali velmi svědomitě. Věděli jsme, že v posledních dvou utkáních nedostal branku a dopředu je také nebezpečný. Individuální výkony v prvním poločase ale nebyly podle našich představ. Soupeř nás dobře napadal a my jsme chybovali. Když už jsme se dostávali po pravé straně dopředu, trefil Vukadinovič prvního hráče nebo si míč špatně zpracoval. Tyhle nešvary nás pronásledují celý podzim.

Poprvé nastoupil Gruzínec Kenia. Proč jste se rozhodl nasadit ho do základní sestavy a jak jeho výkon hodnotíte?

Měli jsme čtrnáct dní, abychom ho na zápas nachystali. Původně jsme chtěli nastoupit od začátku se dvěma útočníky, ale když se vrátil Bekim Balaj, vůbec nám tato varianta nefungovala. Kenia vypadal na tréninku dobře, ale trénink a zápas je něco jiného. Na hodnocení je ještě brzy, ale musí se sžít s týmem.

Jak je možné, že najednou přestala fungovat spolupráce mezi Balajem a Škodou? Když spolu hráli na začátku sezóny, Slavii se dařilo a získávala body.

Body jsme získávali, ale v modelových trénincích nám nic nefungovalo. Sice jsme bodovali, jenže i byly v naší hře pasáže, kdy byl soupeř lepší. Pamatuji, jak jsem hodnotil, že soupeř byl lepší a my efektivnější. Nyní nejsme tak efektivní jako na startu sezóny.

Místo Juhara přišel na hřiště Mikula, jenž dlouhou dobu nehrál kvůli zranění. Jak se vám líbil na levé straně hřiště?

Je to samozřejmě hráč, který hrával zprava, ale Juhar měl v tréninku střevní problémy, tudíž jsme ho zkoušeli i zleva. Je to poctivý hráč, který nic nevypustí. Samozřejmě hra do zhuštěné obrany, navíc přes nohu, není úplně to pravé ořechové.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články