Zpět na » » Škoda jako Mahmutovič aneb půjde Slavia v teplických šlépějích?

Škoda jako Mahmutovič aneb půjde Slavia v teplických šlépějích?

Škoda jako Mahmutovič aneb půjde Slavia v teplických šlépějích? © slavia.cz - Aidin Mahmutovič v duelu se Slavií

0

Líbilo se

01.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Slavia Praha zažívá svoji velkou renesanci. Loni ji v nejvyšší soutěži zachránila de facto jediná zahozená šance Slovácka ve 29. kole. Nyní je ale tým z Edenu úplně někde jinde. Po šesti kolech okupuje 2. příčku, avšak otázkou zůstává, jestli si nyní nad Vršovicemi nestahují mračna.

Na úvod dnešního Fotbalového diáře jsem si přichystal malou hádanku. Napadne vás jméno týmu, který se v jedné sezóně pracně zachraňoval, na jeho hru se nedalo dívat a byl takřka na odpis? Toť první nápověda.

Pokud stále ještě tápete, nevadí. Celek, o němž je v dnešním článku řeč, přes léto značně posílil, přivedl několik nových hráčů a rázem se stal postrachem celé soutěže. Navíc jeho nejlepší střelec zároveň vévodil tabulce ligových kanonýrů.

Slavia? Kdepak. Příběh nekončí, jedeme dál. Náhle přišel jeden venkovní zápas, který měl napovědět, jestli forma onoho mužstva je opravdu taková, jak to při pohledu na tabulku vypadá. Jenže střelec se v utkání zranil a v sezóně už neodehrál ani jeden zápas, což vedlo k postupnému pádu týmu mimo pohárové příčky.

Ten střelec se jmenuje Aidin Mahmutovič a klubem jsou míněny Teplice. Tady jeho paralely se současným vzepjetím sešívaných končí. Prozatím. Až teď se ukáže, jestli celá jízda Slavie stála na jednom muži jménem Milan Škoda.

Ne Martin Latka, ale právě Škoda se v zápase v Mladé Boleslavi ukázal býti klíčovým mužem Beránkova týmu. Když ve 25. minutě opustil hřiště, hra červenobílých se rozpadla na prvočinitele. A zmar pokračoval.

Zranil se Nitrianský, Bílek, žaludeční potíže zastavily Petra a ještě ke všemu domácí otočili skóre na 1:2. Jestli bude Boleslav slávistickou Spartou, ukáže až další průběh soutěže. Ve víru negativních zpráv a srovnání ale zůstávají minimálně dvě pozitiva, která Beránka mohou uklidnit.

Škoda rozhodně nebude absentovat tak dlouho jako Mahmutovič, pokud se k nataženým vazům nepřidá ještě něco dalšího, a mírný je i los. Sešívaní mají to nejtěžší prakticky za sebou, ještě jim zbývá odehrát zápasy s Jabloncem, Spartou a Duklou. A kromě toho už dojde jen na ligový průměr či úplné outsidery.


Brno - Teplice 1:1

O Teplicích byla řeč v první polovině a zahajujeme jimi i druhou část Diáře. Mahmutovič zřejmě (dočasně) ztratil důvěru trenéra Ščasného na úkor dalšího z talentovaných Afričanů Kapolonga. Jenže tenhle tah se kouči Teplic nevyplatil. Kapolongo spálil hned několik příležitostí, a měl tak lví podíl na tom, že si žlutomodří odvezli z Moravy pouhopouhý bod.

Jihlava - České Budějovice 0:0

Sláva, Jihlava má první bod. Vybojovala ho v šestém kole a na domácím hřišti proti nováčkovi, ale o tom se před koučem Radou radši nezmiňujte, protože je to bod a basta. Pro jeho místo u týmu možná ještě důležitější než pro manšaft. O nějaký ten pátek mu totiž zase prodloužil angažmá. Zajímavé bude sledovat, jak pomůžou Vysočině nové posily. Zatím to totiž z jejich strany nic senzačního nebylo.

Liberec - Ostrava 6:0

Částečné uklidnění prožívá také další z lodivodů, kteří byli po prvním kole na odstřel. Samuel Slovák vyhodil po prohře se Slavií oporu defenzivních řad Rajnocha a ukazuje se, že to nebyl špatný tah. Slovan od té doby neprohrál, ačkoli si tuto bilanci zajišťoval jen remízami. Proti Baníku už ale předvedl, zač je toho Šural. Hattrick libereckého borce navíc doplnili další tři hráči, díky čemuž vznikl úctyhodný debakl 6:0.

Slovácko - Příbram 4:1

To bárka jde ke dnu v Příbrami. Jihlavská protiofenziva nabrala mohutné obrátky, a tak během jediného soutěžního víkendu smazala hned polovinu náskoku svého nejbližšího konkurenta. Co na tom, že se jednalo jen o jeden bod. I ve středočeském klubu si už všimli, že na vlně prvních dvou kol se nedá jezdit věčně a snaží se st tím něco provést. Zatím marně, ale nezapomínejme, že Příbram má tradičně silné jaro, kdy umí doslova šokovat celý český rybníček plný kaprů a jiných roztodivných ryb.

Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:1

Bohemka zase vždy těžila z kouzla svého domovského stánku, jenže i tady se časy asi mění. Šest bodů z venku doplňuje jediný z domácího působiště. Ona to vlastně není zas tak špatná bilance, ale pokud jsou klokani horším týmem i v utkání s Hradcem, těžko se pak hledá optimismus. Další pokus vyhrát doma budou mít 20. září proti Slavii.

Mladá Boleslav - Slavia 1:2

Sešívaní opět narazili na osobu vzývanou i zatracovanou, tedy kouče dvojnásobných slávistických mistrů Karla Jarolíma. A opět z toho byla porážka. Mnohem horší je ale pro Beránkův výběr počet ztrát a fakt, že venku to Slavii prostě nejde. Ze tří zápasů získala tři body, přičemž i ty byly za velmi nahodilou výhru na Slovácku. U červenobílých tak zřejmě platí, že všude dobře, doma nejlíp.

Sparta - Jablonec 2:0

Sparta zažila svým způsobem variaci na start loňského ročníku. I tehdy se trápila, vypadla v Evropské lize (což se jí letos naštěstí nepovedlo) a fanoušci byli nastartovaní hned, jakmile dopadl hřebík na lavičku. Loni právě domácí utkání s Jabloncem nastartovalo Letenské k mistrovské jízdě. A letos se zdá, že by to mohlo býti podobné. Uvidíme.

Plzeň - Dukla 2:1

Dukla poprvé prohrála, ale Viktorii dokázala potrápit. Když se z ojedinělé šance prosadil Beauguel, všechny přítomné Plzeňáky asi polila pořádná horkost. Nakonec se ale Západočeši dokázali prosadit a zápas plný zahozených šancí zvrátili na svoji stranu. Přes reprezentační přestávku tak ligu povedou s těsným jednobodovým náskokem.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Nejnovější články