Zpět na » » Fotbalisté Bohemky zažívají nezvyklé období, v Ďolíčku se jim daří méně než na hřištích soupeře

- Fotbalisté Bohemky zažívají nezvyklé období, v Ďolíčku se jim daří méně než na hřištích soupeře

Fotbalisté Bohemky zažívají nezvyklé období, v Ďolíčku se jim daří méně než na hřištích soupeře © bohemians.cz - Jakub Rada

0

Líbilo se

31.08. - Fanoušci vršovických Bohemians byli dlouhá léta zvyklí, že jejich oblíbené mužstvo může hrát sebehůř, ale pokud nastoupí na domácím stadionu, dokáže zaskočit i ty největší favority. Atmosféra Ďolíčku ale jako by najednou přestala působit. Klokani ze sedmi získaných bodů vybojovali doma pouze jediný, a to ještě proti nováčkovi z Hradce.

"Získali jsme šest bodů venku, celkem jich máme sedm. To bychom asi před začátkem soutěže brali. Měli jsme tu těžké soupeře, takže věřím, že se to srovná. Uvidíme na konci sezóny," nabízí jedno z možných vysvětlení obránce Michal Šmíd a trenér Roman Pivarník přidává druhé.

"Venku nám to zatím sedí víc, protože tady musíme tvořit, hrát do plných, a do toho se teprve dostáváme," konstatuje slovenský kouč, jenž převzal hráče Bohemians po loňské sezóně, avšak už s renomé kvalitního trenéra.

První domácí výhru si zelenobílá skvadra chtěla připsat v sobotním utkání proti Hradci Králové, jenže nakonec mohla být ráda za první bod. Nebylo totiž daleko od toho, aby se potřetí za sebou opakovala porážka 1:2, kterou skončila utkání se Spartou a Jabloncem.

Přitom už ve 4. minutě se z penalty po faulu na Radu prosadil kapitán Jindřišek a domácí kotel explodoval radostí. Ostatně Rada se ukázal jako klíčový muž zápasu. Byl totiž i u druhého pokutového kopu, který ovšem zavinil pro změnu on.

"Chystal jsem se do výskoku a zezadu mě někdo chytře postrčil. Jak jsem vyskakoval, tak mi neobratně vyletěla ruka nahoru a dotkl jsem se míče. Věřil jsem, že to Milan Švenger chytí," ale bohužel se tak nestalo, popisuje Rada situaci před inkasovanou brankou.

Penaltu sice Švenger nechytil, zato ale zářil při dalších pokusech soupeře. "Nejtěžší bylo zastavit střelu z dvaadvaceti metrů, která na mě letěla v první půli, jelikož ten balón strašně moc uhnul," ohlíží se za vydařeným výkonem v ne zrovna povedeném zápase Švenger.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články