Zpět na » » Slavia nebyla lepší, my ale nebyli schopni dát gól, litoval Pilař

Slavia nebyla lepší, my ale nebyli schopni dát gól, litoval Pilař

Slavia nebyla lepší, my ale nebyli schopni dát gól, litoval Pilař © fcviktoria.cz - Viktoria Plzeň v utkání se Slávií

0

Líbilo se

24.08. - Už před zápasem se fotbalisté Plzně upozorňovali, že nebezpečí ze strany Slavie hrozí hlavně ze standardních situací. Přesto právě po rohu inkasovali Západočeši jediný gól a v 5. kole první ligy prohráli v Edenu 0:1. Přitom po většinu zápasu měli tlak, ale míč do branky nedostali.

"Dneska nám to tam prostě nepadlo. Motalo se to kolem čáry, padalo na tyče, nebo to hráči Slavie vykopávali z branky. Nebyli jsme schopni dát gól, v tom jsme zklamali," litoval po utkání plzeňský záložník Václav Pilař. "Slavia určitě nebyla lepší, ale musíme ji pochválit za důslednost a obětavost. Dala do toho srdíčko a využila standardku," dodal.

Přitom právě na to plzeňské hráče trenér Miroslav Koubek upozorňoval. "Před zápasem jsem si říkali, že jediné, z čeho nás může Slavie překvapit, je standardní situace. Bohužel jsme to jednou neuhlídali a Zmrhal rozhodnul," uvedl útočník Jan Chramosta.

Plzeň navíc Slavii k rozhodujícímu rohu sama pomohla. Radim Řezník měl dost času na to odkopnout míč do bezpečí, ale zaváhal a v souboji s protihráčem smolně zahrál na roh. "Radim to mohl odkopnout do autu, ale rozhodl se takhle. I tak ale bylo dost času se zformovat a tu standardku uhlídat, což se nepodařilo," dodal Chramosta.

Slavia využila jeden z pěti rohů, zatímco Plzeň jich měla k dispozici třikrát tolik, ale vytěžila z nich jen nebezpečnou hlavičku Daniela Koláře. "Mrzí to o to více, že jsme měli standardek minimálně dvakrát tolik, ale oni z toho dali gól, zatímco my ne," řekl Pilař. "Měli jsme spoustu šancí a náznaků, ale nic nám tam nespadlo. Musíme zapracovat na důrazu, který nám ve vápně chyběl," připustil Chramosta.

Po dvou střelecky vydařených zápasech se tentokrát plzeňský útočník neprosadil. Především kapitán Slavie Martin Latka mu nedal dýchat a díky větší síle v osobních soubojích ho nepouštěl k míči. "Ale nebylo to jen o něm. Slavia dobře bránila jako tým. Navíc měla tři štítové záložníky a střed hodně zahustila. Nebyl tam moc prostor a my se tím nedokázali prokousat," uvedl Chramosta.

Hráči Plzně cítili i křivdu, jelikož před inkasovaným gólem zřejmě měli zahrávat pokutový kop za ruku. Tu sice sudí Miroslav Zelinka odpískal, ale vytáhl ji mimo pokutové území a dal tak hostům jen výhodu přímého kopu. "Ta ruka ale podle mě byla metr ve vápně. I David Limberský to říkal," prohlásil Pilař.

Plzeň prohrou přišla o šanci získat na prvním místě tabulky náskok před pronásledovateli. Místo toho může klesnout až na třetí místo, pokud Sparta vyhraje nedělní dohrávku s Duklou. "Chtěli jsme být v situaci, ve které je teď Slavia. Tedy na čele tabulky čekat, co předvedou soupeři. Mrzí to hodně," dodal Chramosta.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články