Zpět na » » O slávistické pohádce psané Andersenem a plzeňském kádru, jenž možná bude rozprodán

O slávistické pohádce psané Andersenem a plzeňském kádru, jenž možná bude rozprodán

O slávistické pohádce psané Andersenem a plzeňském kádru, jenž možná bude rozprodán © slavia.cz - Fotbalisté Slavie Praha

0

Líbilo se

18.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Obě pražská "S" vstupovala do čtvrtého kola SYNOT ligy bez ztráty bodu a obě v něm přišla ne o jeden, nýbrž hned o tři body. Tím však paralely mezi Spartou a Slavií nekončí. Letenský i vršovický celek mají společného více, než by si jejich fanoušci byli ochotni připustit.

Po prvních dvou jasných výhrách Sparty čekal její pád do takového útlumu asi málokdo. Stačilo k tomu málo, vlastně jen jediná věc. Jako klíčový se ukazuje výpadek stopera Maria Holka, dirigenta defenzivní filharmonie, jejíž zbylí členové působí jako rozladěné piano.

Na Holkově místě měl původně být navrátilec Kováč, jenže trenéra Lavičku nepřesvědčil v přípravě, a když se poté k místu v základní sestavě přeci jenom dostal, zoufají si nad jeho výkony také všichni ostatní.

Snad až na fanoušky druhého slavného pražského klubu. Slavia zažila vstup do sezóny, který psal snad sám král pohádkového řemesla Hans Christian Andersen. Nyní ale musí sešívaní doufat, že jejich příběh nedopadne stejně tragicky jako většina děl slavného Dána.

Ke změně nálady v táboře sešívaných by v tuhle chvíli asi bylo zapotřebí mnohem většího počtu porážek, avšak i ta jedna v Teplicích ukázala, kde tým sestavený trenérem Beránkem tlačí bota.

A stejně jako v případě Sparty stačilo k rozklížení slávistické obrany jediné zranění. Utkání proti Liberci nedohrál kapitán Martin Latka a absence vytáhlého stopera zapříčinila největší počet gólů v červenobílé síti od začátku ročníku.

Vytáhlý stoper je pro Slavii mnohem důležitější než Holek pro Letenské. Obzvláště, když náhradou za něj je sotva plnoletý (a v době utkání s Teplicemi ještě nezletilý) Kodr. Obranné linie tvořené ještě nepřesvědčivými Bílkem, Juharem a Nitrianským prostě nefungují.

Oba celky z Prahy tak mají do příštího kola o čem přemýšlet. Větší problém by mohla mít Slavia, která narazí na lídra z Plzně. Viktoria v posledních kolech rozjela brankostroj, a ač to její nový trenér popírá, touha po drobné pomstičce by se v jeho hlavě mohla usadit natolik, že svůj tým vyhecuje k ještě lepšímu výkonu.

Liberec - Dukla 0:0

Ve Fotbalovém diáři jsem již několikrát zmiňoval Duklu jako potenciálního nového oblíbence Fanklubu defenzivního fotbalu a Kozlovi hoši se o pozici psa obranáře perou se vší vervou. Proti Liberci zvládli i oslabení poté, co Beauguel chytl nepochopitelný amok a poslal tým z Julisky do deseti. Výsledek 0:0 vůbec nenahrává trenéru Slovákovi, jenž by se mohl stát druhým odvolaným koučem letošního ročníku.

Sparta - Ostrava 0:1

Fanoušci obou týmů se shodli na dvou věcech. Nejprve společně odsoudili vedení Fotbalové asociace a poté i akci Prague Pride. Ostatně pražskou pýchu odmítli i miláčci hostujícího celku. Už v 5. minutě jim k tomu dopomohli Matějovský se Švejdíkem tak vehementně, že by je snad střelec Greguš měl za odměnu pozvat na večeři. Na všechno ostatní tu byl brankář Pavlenka, který bravurními zákroky často udivoval snad i sám sebe.

Mladá Boleslav - Příbram 4:1

Příbram poprvé utrpěla výraznou porážku, Mladá Boleslav poprvé vyhrála větším rozdílem. Další z mnoha vzkazů poslal na západ Čech Tomáš Wagner, jenž svůj bývalý klub sestřelil dvěma góly. Plzni tak ukázal, že by ještě mohla jeho odsunu do města automobilů litovat.

Brno - České Budějovice 2:2

Ze dvou letošních nováčků působí zatím o mnoho lépe ten z jihu české země. Budějovice se mohou spolehnout na hostující hráče. Svůj druhý gól v sezóně dal kmenový slávista Koreš a na konečných 2:2 srovnal Jakub Hora, kterého zapůjčila Plzeň.

Slovácko - Jihlava 2:0

Mračna už se stahují také nad Petrem Radou. Kouč, po jehož příchodu se hra Vysočiny zvedla natolik, že dostávala do úzkých i ty největší favority, nemá v novém ročníku výsledky. Ze čtyř zápasů všechny prohrál. Naposledy Jihlava selhala na Slovácku, které je naopak stále na výši a v kontaktu s prvním místem.

Bohemians 1905 - Jablonec 1:2

V kontaktu se špicí jsou i hráči Jablonce. Ten si pro body přijel do Ďolíčku a o výsledku zápasu nemohlo být od začátku pochyb. Hosty mohlo mrzet snad jen množství neproměněných šancí a inkasovaný gól. Na větší dramatizaci ale mohli klokani zapomenout. I tady zůstává forma z jarní záchranářské jízdy jen předmětem čím dál zaprášenějších vzpomínek.

Teplice - Slavia 2:1

Slávistická silná třicetiminutovka tentokrát na tři body nestačila. I proto, že obrana bez Latky na technicky vyzrálé Teplice absolutně nestačila. Zlepšení přišlo až ve druhé půli. Dobrou zprávou pro trenéra Beránka může být uzdravení Boudjemay, který odehrál dvě třetiny utkání a jeho příchod hře sešívaných rozhodně prospěl.

Plzeň - Hradec Králové 4:0

Premiéra trenéru Koubkovi vyšla, avšak mnohem více zaujala slova generálního manažera Adolfa Šádka pro Českou televizi. Nenápadná zmínka o rozpočtu počítajícím s účastí v evropských pohárech je známkou dvou věcí. Zaprvé plzeňský boss asi našel zálibu v protiřečení si, jelikož po vyhazovu Dušana Uhrina uklidňoval, že finanční plán klubu s bonusy od UEFA stejně nepočítal. Zadruhé možný zimní výprodej kádru, který by potenciální problémy s penězi mohl vyřešit.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články