Zpět na » » Došek opět dvougólový, vítězství slaví Jablonec i Mladá Boleslav

Došek opět dvougólový, vítězství slaví Jablonec i Mladá Boleslav

Došek opět dvougólový, vítězství slaví Jablonec i Mladá Boleslav © zlin.cz - Libor Došek (vlevo) se raduje ze vstřelené branky

1

16.08. - REVIEW Libor Došek i Tomáš Wágner dvakrát skórovali a Slovácko i Mladá Boleslav berou za jasná vítězství tři body. Zabral i Jablonec, ten porazil Bohemku, naopak na další vítězství čekají České Budějovice, v Brnu však získaly alespoň bod.

1. FC SlováckoSlovácko 2:0 (0:0) JihlavaFC Vysočina Jihlava

Branky: 65. Došek (Trávník), 90. Došek
ČK: 62. Kučera, 79. Jungr (oba Jihlava)

1. FC Slovácko: Heča - Kuncl, Košút, Rada, Reinberk - Šumulikoski - Havlík (59. Kalouda), Valenta, Trávník, Diviš - Došek (C).

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Vidlička, Kryštůfek, Krejčí, T. Marek - Kukoľ, Kučera, Jánoš, Jungr, Vaculík (C) - Harba (83. Mešanović).

Velice dobré výkony předvádí Slovácko a s ním i útočník Libor Došek, který dnes dvakrát skóroval a nas svém kontě má již čtyři branky.

Do vedení ale mohla jít Jihlava, ve 13. minutě odcentroval Vaculík míč na hlavu Kryštůfka a ten trefil horní konstrukci branky. K brance byl poté na druhé straně blízko Trávník, ale míč ve skluzu nedokázal zasáhnout.

Pěkně následně vypálil Valenta, Hanuš byl připraven. Na druhé straně otestoval pozornost Heči Vaculík, střela ale nebyla přesná. Slovácko mělo více ze hry a skórovat mohl Valenta nebo Šumolikoski, obě rány ale nakonec skončily mimo.

62. minuta přinesla první vyloučení, Kučera na polovině hřiště fauloval Diviše a po druhé žluté kartě musel opustit trávník. Již za tři minuty Trávník naservíroval balon Doškovi a ten placírkou poslal Slovácko do vedení.

V 79. minutě se mohlo vše změnit, ale nakonec tomu bylo naopak. Jungr ve skluzu trefil břevno a poté rukou dopravil míč do sítě. Od rozhodčího ale viděl druhou žlutou kartu a místo vyrovnání tak Jihlava dohrávala v devíti.

A tuto přesilovku Slovácko dokázalo zužitkovat, v 90. minutě Diviš prodloužil míč na Doška a ten proti Hanušovi opět uspěl. Slovácko tak zvítězilo nad Jihlavou 2:0 a podruhé v sezóně bere plný počet bodů.

FK Mladá BoleslavMladá Boleslav 4:1 (3:1) 1. FK Příbram1. FK Příbram

Branky: 16. Wágner (pen.), 18. Wágner (Skalák), 29. Bořil, 56. Skalák - 27. Řezníček (Pilík)
ČK: 15. Husár (Příbram)

FK Mladá Boleslav: Hruška - Bartl, Smejkal, Rosa, Bořil - Skalák, Ščuk (C), Tavares, Milla (25. Magera) - Wágner (71. Šisler), Ďuriš (62. M. Vukadinovič).

1.FK Příbram: Boháč - Sus, Zápotočný (C), Husár, Neves - Hnaníček, Tarczal - Mareš (58. Danoski), Fillo (83. Tregler), Pilík - Řezníček (61. Slepička).

Už po dvaceti minutách bylo utkání rozhodnuto. Po čtvrthodině se ze hřiště poroučel za ruku v pokutovém území Husár a Tomáš Wágner z penalty poslal Mladou Boleslav do vedení.

Za necelé dvě minuty Skalák Boháče nepřekonal, ale vyražený míč přihrál Wágnerovi, který se bez problémů trefil a o osudu utkání definitivně rozhodl. Přesto Příbram alespoň jednou skórovala, krásný centr Pilíka skončil až u Řezníčka, který Hrušku tváří v tvář překonal a na pár minut dal Příbrami naději.

Konkrétně jen na dvě. Jan Bořil obehrál dva protihráče a parádní střelou k levé tyči opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Velkou šanci měl poté Fillo, Hruška se však blýskl velice dobrým zákrokem.

Poslední slovo si vzal Jiří Skalák, který v 56. minutě z pětadvaceti metrů z první vypálil a gólman Boháč se mohl jen dívat. Míč se od břevna odrazil do branky a Mladá Boleslav slavila počtvrté. V závěru mohl přidat pátou branku Bořil, ale proti Boháčovi neuspěl. Vadit mu to však nemuselo, Mladá Boleslav si s Příbramí pohrála a zvítězila 4:1.

FC Zbrojovka BrnoZbrojovka Brno 2:2 (2:1) České BudějoviceSK Dynamo České Budějovice

Branky: 5. Klesa vlastní, 39. Vávra - 15. Koreš, 73. Hora

FC Zbrojovka Brno: Hladký - Buchta, Košťál, Jugas - Fischer, Kaščák (73. Mezlík), Zavadil (C), Hyčka - Vávra (73. Pašek), Marković, Sýkora (84. Šumbera).

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel, Podstavek, Machovec - Hora, Benát (C) (62. Hála), Volešák, Koreš (70. Novák) - Vošahlík, Linhart (89. Brunclík).

Brno šlo v domácím utkání proti Českým Budějovicím brzy do vedení, už v 5. minutě chtěl Kaščák najít Sýkoru, ale míč si do vlastní sítě sklepl Michal Klesa.

Hostující celek ale rychlý gól nepoložil, už za deset minut bylo vyrovnáno. Klesa pěkně našel Koreše, který si položil gólmana a následně do poloodkryté branky zavěsil. Poločas přesto ovládli domácí, šest minut před pauzou Zavadil perfektně našel Vávru a ten hlavičkou překonal gólmana Křížka.

Po hodině hry mohl Vávra přidat druhou trefu, tentokrát mířil jen do připraveného Křížka. Brno bylo lepší, v další šanci se neprosadil Hyčka a tak přišel trest. V 73. minutě se po velké chybě gólmana Hladkého trefil Jakub Hora.

V závěru měl Hladký pořádný kus štěstí, po centru ze standartní situace totiž za ním zvonilo břevno. Gólu už jsme se poté nedočkali a tak utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2:2.

Bohemians 1905Bohemians 1905 1:2 (0:1) FK Baumit JablonecFK Baumit Jablonec

Branky: 60. Bratanovič (Moravec) - 10. Rossi (Kopic), 46. Kopic (Crnkić)

Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann - Moravec, Jindřišek (C), Rada, Mosquera (82. Bartek) - Mikuš, Bratanovič (74. Lietava).

FK Baumit Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Mišůn, Novák - Hübschman (C), Rossi - Kopic (90. Moulis), Pospíšil (74. Čížek), Crnkić (81. Kubista) - Doležal.

Jablonec zabral a po dvou nezdarech získal tři body. Už v 10. minutě Jan Kopic unikl domácí obraně a krásnou přízemní přihrávkou našel Rossiho, který přesnou střelou k pravé tyči otevřel účet utkání.

Po dalších deseti minutách mohl skóre nevýšit Mišůn, jeho hlavičku ale Švenger dokázal vytěsnit. Jablonec byl lepší a odměnou za to mohla být druhá branka po chybě domácí obrany, jenže Crnkic v obrovské šanci přestřelil.

Do šaten se tak šlo za stavu 0:1. Ten ale dlouho nevydržel, hnev v první minutě druhé půle Crnkic parádním centrem vybídl Kopice a jablonecký záložník levačkou rozhodl o třech bodech pro svůj tým.

Třetí branku vzápětí nepřidal Doležal a tak se trefili domácí, po hodině hry Moravec míč v pádu předal dozadu na Bratranoviče, který se obtočil kolem obránce a mič zavěsil do brány. To ale bylo vše, Bohemka vyrovnat nedokázala a Jablonec tak po dvou kolech opět bere tři body.