Zpět na » » Mistrovské oslavy fotbalistů Sparty narušili fanoušci

Mistrovské oslavy fotbalistů Sparty narušili fanoušci

Mistrovské oslavy fotbalistů Sparty narušili fanoušci © supporters.cz - Fanoušci Sparty při oslavách mistrovského titulu

0

Líbilo se

02.06. - VIDEO Hořkosladkou tečku měla úspěšná sezona fotbalistů Sparty. Na Letné dnes sice po výhře 4:1 nad Jihlavou v posledním ligovém kole dostali mistrovský pohár, slavnostní zápas ale narušili fanoušci, kteří pět minut před koncem vtrhli na trávník. Utkání muselo být přerušeno a teprve po návratu chuligánů na tribuny se dohrálo a mohlo se začít naplno slavit.

"V závěru mi malinko zatrnulo a bál jsem se, aby se zápas vůbec dohrál. Ale naštěstí to všichni povolaní zvládli," řekl trenér Sparty Vítězslav Lavička. "Je to kaňka a mrzí nás to. Myslím, že těch pár posledních minut mohli vydržet," dodal brankář Tomáš Vaclík.

Chuligáni se dokonce pokusili proniknout i do sektoru hostí, ale policie jim v tom zabránila. Teprve poté se fanoušci po opakované výzvě od hlasatele vrátili za reklamní panely. "Mohli to vydržet, ale zase je dobrý, že si to uvědomili a šli zpátky," přidal kapitán David Lafata.

Zápas se poté dohrál a po závěrečném hvizdu slavící fanoušci opět vběhli na hřiště. "S rozhodčím a klukama z Jihlavy jsme se domluvili, že to dohrajeme co nejblíže tunelu, abychom mohli rychle utéct," uvedl Lafata. "Proto jsem pak stál celou dobu u postranní čáry. Nejsem už nejrychlejší, tak abych to stihnul," prohlásil s úsměvem.

Když pak o několik minut později hráči Sparty převzali mistrovský pohár, propukly oslavy naplno. Fotbalisté s fanoušky zpívali chorály a z balkonu na tribuně jim házeli dresy. Na závěr zazněla i hymna vítězů napříč všemi sporty - We Are the Champions od kapely Queen.

"Vyhráli jsme všechno, co se dalo - máme titul, pohár, bodový rekord a doma jsme ani jednou neztratili body. Lepší tečku za působením ve Spartě jsem si přát nemohl," uvedl Vaclík, kterého teď čeká stěhování do Basileje.

Po zápase se fotbalisté přesunuli do centra Prahy speciální "mistrovskou" tramvají v klubových barvách s číslem 36 symbolizující počet titulů. Tam je čekala další část oslav titulu, který si zajistili v předstihu už v 27. kole. "Je pravda, že už slavíme delší dobu. Dneska budeme ještě pokračovat, ale nemůžeme si ukrajovat z dovolený," žertoval Lafata.

Oslavy podle sparťanského útočníka byly opravdu náročné. "Přiznám se, že nejsem zvyklý takhle slavit. Navíc mi stačí málo, ale tolik piv jsem nevypil za celý život. Ale taky jsem nikdy nevyhrál titul," dodal s úsměvem.

Hned sedm hráčů Sparty se však ještě v noci musí hlásit na reprezentačním srazu a ráno cestují do Olomouce, kde národní tým v úterý sehraje přípravný zápas s Rakouskem.

Mistrovské oslavy v réžii sparťanských fans

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články