Zpět na » » Disciplinárka zahájila řízení s třemi kluby kvůli chování diváků

Disciplinárka zahájila řízení s třemi kluby kvůli chování diváků

Disciplinárka zahájila řízení s třemi kluby kvůli chování diváků © fcb.cz - Fanoušci Baníku Ostrava

0

Líbilo se

31.05. - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR na včerejším zasedání v Uherském Hradišti zahájila řízení s třemi kluby kvůli chování fanoušků v 29. kole první ligy. S pražskou Duklou a Libercem se budou řešit výtržnosti především hostujících diváků při vzájemném duelu na Julisce, s Plzní pak přerušení duelu proti Brnu.

Disciplinárka se přerušením zápasů nyní zabývá prakticky na každém zasedání, nejčastěji je to kvůli vulgárním pokřikům na adresu šéfa asociace Miroslava Pelty. Z toho důvodu dostala minulý týden pokutu 50 tisíc korun pražská Slavia, její fanoušci totiž narušili utkání 27. kola s Příbramí.

Pokutu deset tisíc korun dnes dostal druholigový Zlín za chování diváků v minulém kole proti Hradci Králové.

V rámci běžné agendy disciplinárka zastavila činnost na jedno utkání vyloučeným Filipu Kašovi z Ostravy a Isaacu Sackeymu z Liberce. Poslední kolo první ligy už si nezahrají kvůli čtyřem žlutým kartám ani sparťan Josef Hušbauer, plzeňské trio Pavel Horváth, Radim Řezník a Lukáš Hejda, brněnský Jan Šisler, jablonecký Luboš Loučka a teplický Nivaldo.

Sezona předčasně skončila i pro znojemského Emira Zebu, který dostal čtvrtou žlutou kartu a zároveň byl vyloučen, a kvůli osmi žlutým kartám také pro Michala Šmída z Bohemians 1905.

V druhé lize si už do konce sezony nezahraje Lukáš Kubáň z Třince, kterému komise zastavila činnost za hrubé nesportovní chování na tři zápasy. Zbylá dvě kola druhé ligy bude muset vynechat i Josef Laštovka ze střížkovských Bohemians za osmou žlutou kartu.

O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si odpykají Roman Lengyel z Českých Budějovic, Michal Houžvička z Bohemians Praha, zlínský Ladislav Benčík, ústecký Michal Zeman, Aleš Kočí z Táborska a karvinští Prince Ofori a Václav Koutný.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články