Zpět na » » Nejvyšší fotbalová soutěž ČR mění název. Od příští sezóny budeme sledovat Synot ligu

Nejvyšší fotbalová soutěž ČR mění název. Od příští sezóny budeme sledovat Synot ligu

Nejvyšší fotbalová soutěž ČR mění název. Od příští sezóny budeme sledovat Synot ligu © gambrinusliga.cz - Logo Synot ligy

2

Líbilo se

28.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zásadní změna potkala po dlouhých sedmnácti letech českou nejvyšší fotbalovou soutěž. Ta již neponese název podle českého piva Gambrinus, ale od nové sezóny se přejmenuje na Synot ligu. Gambrinus však i nadále zůstává hlavním partnerem soutěže a jeho exkluzivita na pivo stále trvá.

Podle předsedy fotbalové asociace jde o významnou smlouvu. Celková doba jejího trvání jsou čtyři roky a po jejich uplynutí je možné uplatnit čtyřletou opci. Celková částka, kterou Synot za své jméno v nejpopulárnější české soutěži zaplatí, by měla přesahovat padesát miliónů ročně. To je tedy více, než kolik dával Gambrinus. Jsou to však jen odhady, neboť zástupci FAČR si nepřejí zveřejnění konkrétní částky. Každopádně když se sečtou peníze od Gambrinusu a nyní i od Synotu, tak se jedná o zásadní navýšení příjmů až o několik desítek procent ročně.

Dle slov Neofytose Neofytoua, což je ředitel společnosti Synot International United, se jednalo z marketingového hlediska o jedinečnou příležitost jak zviditelnit jméno společnosti po celé České republice. Kromě toho se také se také touto smlouvou podpoří po finanční stránce český sport, který sleduje nejvíce sportovních příznivců.

Synot je nadnárodní skupina fungující v několika odvětvích

Co se týče stručného představení Synotu, tak se jedná o nadnárodní skupinu, která figuruje v několika různých odvětví. Nejvíce fanoušků si Synot vybaví jako loterijní a sázkovou společnost, ale s tímto názvem se můžeme setkat také v rámci bezpečnostních služeb či v hoteliérství.

Nové logo Synot ligy:

Kam dál?

Josef Hladík / fotbalportal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články