Zpět na » » Sparta má dnes podepsat smlouvu s brankářem Štěchem

Sparta má dnes podepsat smlouvu s brankářem Štěchem

Sparta má dnes podepsat smlouvu s brankářem Štěchem © skysports.com - Marek Štech

0

Líbilo se

22.05. - Fotbalisty pražské Sparty by měl už dnes odpoledne posílit gólman Marek Štěch. V brance letenského týmu nahradí reprezentačního kolegu Tomáše Vaclíka, který pravděpodobně zamíří do Basileje. Domluvený je údajně i příchod dalšího brankáře Davida Bičíka. Informoval o tom server iDnes.cz.

"Můžu potvrdit, že jednání s Basilejí o přestupu Tomáše Vaclíka jsou ve finální fázi. Pokud se domluvíme, musíme za Tomáše sehnat náhradu. O Marka Štěcha máme zájem, stejně jako o Davida Bičíka," citoval web člena představenstva Sparty Jakuba Otavu.

Čtyřiadvacetiletý sparťanský odchovanec Štěch naposled chytal druhou anglickou ligu za Yeovil, s nímž však v této sezoně sestoupil a v červnu mu končí smlouva. Na svém prvním srazu národního týmu řekl, že by se případnému návratu do Sparty nebránil. Štěch už se na Letné připravoval s trenérem brankářů Pavlem Srníčkem.

O devět let starší Bičík naposled hrál v druhé nejvyšší turecké soutěži za Karsiyaku. Bývalého brankáře Liberce také vychoval pražský klub, v jehož dresu si připsal čtyři ligové starty.

O odchodu Vaclíka k týmu švýcarského mistra se spekuluje už delší dobu. Sparta by mohla za pětadvacetiletého gólmana dostat přes 80 milionů korun. Vítěze první ligy a domácího poháru má v létě opustit po vypršení kontraktu také zkušená dvojka Marek Čech.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Nejnovější články