Zpět na » » Hráči Viktorie Plzeň věří, že jim utkání s Libercem přinese tři body

Hráči Viktorie Plzeň věří, že jim utkání s Libercem přinese tři body

Hráči Viktorie Plzeň věří, že jim utkání s Libercem přinese tři body © fcviktoria.cz - Utkání Viktorie Plzeň

0

Líbilo se

28.03. - Kvapíkové tempo, ve kterém se střídají zápasy domácí nejvyšší soutěže a pohárová utkání, nepolevuje ani koncem třináctého týdne roku 2014. Po postupu přes třetiligové Domažlice přivítají viktoriáni na vlastním hřišti celek Slovanu Liberec.

Marián Čišovský se zezačátku vrací ještě ke středečnímu střetnutí. „Každá soutěž je zajímavá, vyhrát trofej za vítězství v poháru je skvělý pocit. Plzeňský úspěch se vlastně nastartoval úspěchem v poháru a po třech letech byl bylo zase pěkné zvednout nad hlavu domácí pohár,“ vyhlíží plzeňský obránce, který jedním hlasem dodává, že s fyzičkou Západočeši problém nemají. „Nejsme ještě ani v polovině jarní části, takže síly určitě neubývají. Je potřeba hodně regenerovat. Horší je to se zraněními, které občas není čas úplně doléčit. My ale jdeme dál, v sobotu nás čeká snad skvělý zápas a moc se na něj těšíme,“ říká Marián Čišovský.

Sobotní večer bude také trochu ve znamení evropských pohárů. Střetnou se totiž dva kluby, které českému fotbalu zajistili v právě probíhající sezóně největší množství bodů do národního koeficientu. „Liberec hraje delší dobu pohledný fotbal a letošní sezóna není výjimkou. Víme, že v sestavě mají několik změn, ale i tak předváděli v Gambrinus lize i Evropské lize kvalitní hru,“ nepodceňuje soupeře Čišovský.

„Ve včerejším zápase se ukázalo, že soupeř měl v prvním poločase ještě dost sil a stíhal s námi běhat. Druhá půle prokázala naši kvalitu a kluci ji potvrdili čtyřmi brankami,“ přidává se k hodnocení uplynulého utkání Stanislav Tecl. „Pohár budeme chtít vyhrát. Pro mě to bude ještě větší motivace, když hrajeme s Jihlavou,“ dodává útočník. Od systému dvou zápasů v jednom týdnu si viktoriáni neodpočinu ani po vyřazení z Evropské ligy. „Teď podobná situace začíná i u ostatních týmů, takže naše výhoda může být v tom, že jsme na tuhle frekvenci zvyklí,“ přemýšlí Tecl.

„Liberec dokáže dobře nahrazovat odchody do zahraničí podobnými typy hráčů. Jejich hra se tak moc nemění. Do zápasu půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát a věřím, že se nám to podaří,“ neskrývá odhodlání naplno bodovat exjihlavský útočník. „My budeme bojovat až do konce. Chceme vyhrát každé utkání, a pokud Sparta v nejbližších zápasech ztratí, a my její náskok stáhneme, mohla by trochu znervóznět. Musíme se ale v první řadě soustředit na sebe,“ ví Stanislav Tecl.

Kam dál?

Redakce / fcviktoria.cz

Související odkazy
Nejnovější články