Zpět na » » BLOG: Horváth může znovu zpívat s Olympikem, jeho dny v evropských pohárech jsou sečteny

BLOG: Horváth může znovu zpívat s Olympikem, jeho dny v evropských pohárech jsou sečteny

BLOG: Horváth může znovu zpívat s Olympikem, jeho dny v evropských pohárech jsou sečteny © fcviktoria.cz - Pavel Horváth druhé utkání s Lyonem jen proseděl na lavičce

0

Líbilo se

21.03. - Ani si neškrtl. To by se dalo říci o Pavlu Horváthovi v posledních zápasech několikrát a pokaždé tak trochu jinak. V Lyonu a na Spartě nestíhal fyzicky lépe vybaveným soupeřům, v domácím utkání proti Slovácku zase neproměnil penaltu. Neslavný kapitánův březen pak vyvrcholil včerejším posazením na lavičku.

Plzeň má teď vlastně padla. Definitivně. V evropských pohárech její pouť skončila, domácí soutěž už je také beznadějně ztracená a náskok na třetí Teplice pohodlný. Snad jedinou motivací může být Pohár České pošty, jenže ani ten žádnou extra odměnu pro Viktorku neskýtá. Postup do předkola EL má zaručený díky druhému místu v lize.

A tak se může západočeský celek soustředit na doby budoucí. Za 4 měsíce totiž začíná nová sezóna. Nejprve zápasy v Evropě, pak bude následovat i Gambrinus liga. Je jasné, že v současnosti rozvrzaný plzeňský stroj bude potřeba znovu promazat.

Kouč Uhrin, a potažmo vedení stále ještě úřadujícího mistra, má nyní dost času se pořádně zamyslet, prozkoumat trh, vyslat skauty a sehnat posily. Ale taky rozhodnout o pozici muže, na němž byly začátky fotbalového zázraku postaveny.

Osmatřicetiletý Pavel Horváth má už delší dobu problémy s kondicí. Stále se mu daří chovat svůj klenot v podobě dlouhých pasů za obranu, jenže ty už mají větší mužstva přečtené, pročež se čím dál více ukazuje rozdíl mezi kapitánem Plzně a třeba nastupující generací mladíků ze Sparty.

Když srovnáme výkon Viktorie ve dvou zápasech proti Lyonu, uvidíme razantní změnu. Házet ji jen na Horvátha by nebylo fér. V domácím střetnutí šlo o vše, tým byl nabuzený dokázat, že byl odepsán předčasně. Co bylo ale znatelné, byl výkon muže, jenž Horviho nahradil.

konec
KONEC Plzeň v Evropské lize skončila a je možné, že s vyřazením skončí i éra kapitána Horvátha. (foto: fcviktoria.cz)

Mladý záložník Patrik Hrošovský hrál ještě na podzim ve Znojmě a ani tam si nevedl špatně. Nyní dostal první větší příležitost ukázat, co dovede. A nezklamal. Víra trenéra Uhrina ve schopnosti stárnoucí opory se pak projevila zhruba po hodině hry.

Přesněji řečeno po druhé vstřelené brance. Do té doby se totiž zdálo o výsledku rozhodnuto, tak proč nevyzkoušet Horvátha jako žolíka, stejně už nemáme co ztratit. Jenže najednou to bylo 2:1, do konce asi půlhodiny, šance na prodloužení najednou vzrostla.

A přímou úměrou s tím upadala i možnost, že se Horváth na hřiště dostane. Nakonec se na něj nedostalo ani při třetím střídání, z čehož lze usuzovat, že pozice plzeňské legendy je přinejmenším výrazně podkopána.

O budoucnosti někdejšího hráče Slavie i Sparty napoví zbytek ligového ročníku. Je ale dosti možné, že jsme byli právě svědky neslavného konce Pavla Horvátha v evropských pohárech. A je jisté, že i kdyby nakrásně ještě šanci dostal, už nikdy se neobjeví ve stejné roli jako před Lyonem. Spolu s Petrem Jandou tak může pomalu nacvičovat další hit. Nabízí se třeba tenhle:

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články