Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Rána pro Arsenal i anglickou reprezentaci: Pro Walcotta sezóna skončila. Nestihne ani MS

Rána pro Arsenal i anglickou reprezentaci: Pro Walcotta sezóna skončila. Nestihne ani MS

Rána pro Arsenal i anglickou reprezentaci: Pro Walcotta sezóna skončila. Nestihne ani MS © skysports.com - Theo Walcott si od fotbalu na dlouhou dobu odpočine

0

Líbilo se

06.01. - Zlá zpráva pro všechny fanoušky Arsenalu i celou anglickou reprezentaci. Zranění Thea Walcotta ze sobotního pohárového zápasu proti Tottenhamu se ukázalo vážnějším, než se původně zdálo. Anglický ofenzívní hráč musí podstoupit operaci kolena a od fotbalu si minimálně půl roku odpočine.

Arsenal si díky brankám Cazorly a Rosického poradil v rámci FA Cupu s Tottenhamem 2:0. Celek z Emirates Stadium však utrpěl velkou ránu.

Když Thea Walcotta odnášeli ze hřiště na nosítkách, neměl tvář zkřivenou bolestí. Naopak. Usmíval se a přidal ještě výmluvné gesto směrem k příznivcům Spurs. Za což mimochodem nebude nijak potrestán. První zprávy nevypadaly nijak vážně.

Nakonec je všechno jinak. Čtyřiadvacetiletý Walcott má poraněný přední křížový vaz v levém koleni a musí na operaci. Čeká jej šestiměsíční pauza, což znamená, že přijde o zbytek sezóny i o třešničku na dortu - mistrovství světa v Brazílii. Arsenal to potvrdil na svých klubových stránkách: „Všichni Theovi přejeme brzké uzdravení. Těšíme se, až se zase vrátí na hřiště. Snad to bude co nejdřív.“

„Je to opravdu velká ztráta pro Arsenal i pro reprezentaci. Přijde o mistrovství světa...musí to pro něj být obrovská rána. Vrátil se po zranění, pravidelně nastupoval, začal střílet góly,“ řekl bývalý záložník Gunners Ray Parlour.

„Hraje ve velmi dobrém týmu, který je na špici tabulky, těšil se na světový šampionát a teď ho potká takové zranění. Všichni teď musí myslet na Thea. Jistě je velmi rozrušený tak vážným zraněním.“

Manažer Arséne Wenger se tak musí rozhodnout, zda se nebude muset porozhlédnout po nějakém tom ofenzívním hráči, protože i další dva útočníci Olivier Giroud a Nicklas Bendtner jsou také sužováni zraněními.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, arsenal.com

Související odkazy
Nejnovější články