Zpět na » » Plzeň se s ligou rozloučí zápasem proti Příbrami a s Limberským v sestavě

Plzeň se s ligou rozloučí zápasem proti Příbrami a s Limberským v sestavě

Plzeň se s ligou rozloučí zápasem proti Příbrami a s Limberským v sestavě © fcviktoria.cz - Viktoria v červenci Příbram porazila, nyní se o stejný kousek pokusí znovu

0

Líbilo se

01.12. - Fotbalisty Plzně čeká, jako ostatně všechny prvoligové týmy, poslední utkání domácí soutěže před zimní přestávkou. V rámci šestnáctého kola přivítají v domácím prostředí Příbram. A z kabiny Viktorie se navzdory včerejší výhře Sparty linou odhodlané hlasy.

"Bereme Příbram jako mužstvo, které tu bude hrát zodpovědně a důsledně. Bude záležet na nás, jestli dokážeme brzy jejich obraný val prolomit. Na druhou stranu jejich poslední výsledek 5:0 s Jihlavou je pro nás varováním, poslední zápas zvládli velice dobře," přemýšlí trenér Plzně Pavel Vrba, jenž už pomalu stříhá metr do konce svého západočeského angažmá.

Po venkovních zápasech se nyní rozloučí i s domácí soutěží. Před ním bude už jen jediné utkání, zato nesmírně důležité. V Lize mistrů odehraje jeho tým přímý souboj o postup s moskevským CSKA.

"Na nostalgii není prostor, ještě nás čeká Champions League a po zápase s Příbramí budeme pokračovat dalších deset dní v práci. Možná to přijde v posledním zápase s CSKA. Já jen doufám, že oba tyto zápasy budou vítězné a já na ně tak budu dlouho vzpomínat," odmítá Vrba alespoň prozatím podléhat emocím.

Vedle evropských pohárů je ale důležitá i Gambrinus liga. Právě ligové zápasy, které následovaly po těch evropských, dělaly v minulých sezónách Plzni problém a často v nich ztrácela důležité body. V letošním ročníku si také prošla menší krizí, ale jinak se s náročným programem hráči vyrovnávají velice dobře.

"Je to asi většími zkušenostmi. Také máme dostatečně široký kádr na to, abychom mohli unavené hráče nahradit stejně kvalitními čerstvými," myslí si obránce David Limberský, jenž oproti původním přepokladům na Etihad Stadium nenastoupil, a tak by nyní měl být plně připraven na závěrečný zápas podzimní části.

Unavený podle svých slov není ani jeho týmový kolega František Rajtoral, který na rozdíl od Limbreského odehrál proti Manchesteru City celých 90 minut. A proti Příbrami, ve které s ligovým fotbalem začínal, bude chtít potvrdit vzestupnou tendenci plzeňských výkonů.

"Zvláštní náboj to asi nemá, ale samozřejmě, že nezapomínám, odkud jsem. Ten klub bude vždy v mém srdci, ale hraji za Plzeň a chci vyhrát," dodává sedmadvacetiletý reprezentant s tím, že se před utkáním s příbramskými kamarády nikterak nehecovali.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články