Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » » Tři roky trvající korupční kauza Sigmy a Bohemians Praha dnes skončila

Tři roky trvající korupční kauza Sigmy a Bohemians Praha dnes skončila

Tři roky trvající korupční kauza Sigmy a Bohemians Praha dnes skončila © tyden.cz - Petr Drobisz u soudu

0

Líbilo se

20.06. - Korupční kauza táhnoucí se již od roku 2010, v níž figurovali olomoucký brankář Petr Drobisz a tři zástupci Bohemians Praha - majitel Karel Kapr a hráči Miroslav Obermajer s Davidem Zoubkem, dnes definitivně skončila. Rozhodl o tom olomoucký krajský soud.

Dle státního žalobce, který se odvolal proti rozhodnutí okresního soudu ke krajskému soudu v Olomouci, došlo k předání úplatku a pro aktéry požadoval podmínečný a peněžitý trest. To, že ke korupci došlo sice potvrdil i samotný soud, ovšem vina nemohla být prokázaná pro nedostatek důkazů.

Obžalovaní tak byli okresním soudem zprošteni obžaloby a toto rozhodnutí dnes potvrdil i krajský soud.

Celá aféra začala na jaře 2010, kdy Karel Kapr prohlásil, že téměř před rokem (v květnu 2009) nabídl olomoucký brankář Drobisz hráčům Bohemians Praha úplatek ve výši tří set tisíc korun. Ti dle rady majitele klubu měli úplatek přijmout, aby poté celou věc mohli nahlásit policii České republiky, což udělali ovšem až po několika měsících. Sigma se díky tehdejší výhře zajistila účast v Evropské lize.

Petr Drobisz tehdy dostal pokutu 200.000,- Kč a stop na 18 měsíců. Sigma zaplatila čtyři milióny a přišla o devět bodů v tabulce. Bohemians Praha zaplatili pokutu šest miliónů a přišli o patnáct bodů.

Josef Hladík / Fotbalportal.cz

Nejnovější články