Zpět na » » Kluby před jarem 3/4: Severočeši mají za cíl evropské poháry

- Kluby před jarem 3/4: Severočeši mají za cíl evropské poháry

Kluby před jarem 3/4: Severočeši mají za cíl evropské poháry © fcviktoria.cz - Pavel Horváth (Plzeň) a David Lafata (Jablonec) v ostrém souboji

0

Líbilo se

17.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Fotbalisté Jablonce a Teplic se před začátkem jarní části sezony netají tím, že by rádi hráli evropské poháry. V případě mužstva trenéra Komňackého je tato pravděpodobnost větší. Slovácko a Příbram se budou snažit o udržení stávajících výkonů.

1. FC Slovácko1. FC Slovácko

Trenér Miroslav Soukup se nebál před sezonou zbavit útočníka Švancary a udělal dobře. Týmu nastolil jiný herní styl, který mu sedl a nyní má nakročeno k velmi dobrému umístění na konci soutěže. Slovácko je momentálně nejlepším moravským klubem.

Mužstvo Slovácka nevstoupilo do soutěže po výsledkové stránce příliš dobře. Přestože nehrálo úplně špatně, odešlo třikrát poraženo. Soukup a spol. věřili, že výsledky se i tak dostaví a stalo se. Po těsných výhrách se Slovácko usadilo v klidném středu tabulky a diváci si mohli jejich fotbal užívat. Hráči Slovácka navíc dobře zakončili i podzim, když shodně vyhráli 1:0.

Zimní přestupové období tak bylo na Moravě velmi klidné. Tým zůstal pohromadě, což by měla být do jarních bojů výhoda. Do klubu přišli jen Melichárek a Palko, z hostování na Žižkově se vrátil Nestorovski.

Přišli: Melichárek (Malmö), Nestorovski (Žižkov, NH), Palko (Slavia B)

Odešli: Poliaček (Ružomberok), Szmek (Čáslav, H)

FK TepliceFK Teplice

Teplice chtějí téměř každý rok bojovat o evropské poháry, ale vždy jim k úspěchu něco chybí. A stejně to vypadá i v letošní sezoně. Severočeši na pohárovou Evropu útočí, ale pořád jsou trochu vzadu. Co je hodně brzdí, je nevyrovnanost výkonů. Na jaře musí podávat stabilně velmi dobré výkony, jinak opět zůstanou před branami.

Když bývalý reprezentační kouč přicházel na lavičku Teplic, asi také čekal trochu více. Jeho tým sice hned v 1. kole dokázal na ostravských Bazalech otočit výsledek z 1:3 na 4:3, další dva zápasy ale prohrál. Navíc to skřípalo v obraně. Na chvíli se výkony klubu ze Stínadel zlepšily, pak zase přišel útlum a pak zase zlepšení. Jenže to už byly příčky zajišťují účast v evropských pohárech vzdáleny.

I tak se Teplice nevzdávají a bodovou ztrátu chtějí dohnat. Kádr byl rozšířen o hráče, kteří se vrátili z hostování. Je otázkou, jak mužstvu vypomůže David Kalivoda, který byl na podzim jeden z klíčových hráčů Žižkova. Trenér Rady už se bude musest obejít o služby útočníka Keriče, jenž se vrátil do Sparty.

Přišli: Dolejš (Jihlava), Kalivoda (Žižkov, NH), Melunovič (Varnsdorf, NH), Šraga (B-tým), Mujagič (dorost), Pechatý (Most, NH), Jablonský (Ústí n.L., NH)

Odešli: Kerič (Sparta, NH)

1. FK Příbram1. FK Příbram

Jedno z nejpříjemnějších překvapení ligy je výkonost Příbrami. Před sezonou dostal příležitost David Vavruška a jeho rukopis se okamžitě projevil. Po mužstvu chtěl útočné pojetí a udělal dobře. Příbramští hráči jeho filozofii přijali a útočí na nejlepší umístění klubu v Gambrinus lize.

Je zajímavé, že ze šestnácti zápasů Příbram neremizovala ani jednou. Některé zápasy vysoko vyhrála, jiné vysoko prohrála, některé skončily překvapením. Ale ani jednou se nerozešla se soupeřem smírně. Podzim zakončili fotbalisté Příbrami výborně, vyhráli čtyři zápasy v řadě. Že tým hraje ofenzivně, potvrzuje i skóre 28:28. Příbram je v ofenzivě pátá nejlepší, naopak v defenzivě třetí nejhorší!

Jarní část sezony bude pro středočeský klub možná těžší. Odešli totiž Wágner a Mašek, kteří zamířili na angažmá, které by jim měla pomoct k posunu v profesionální kariéře. Pro Příbram bude úspěchem, pokud se udrží v horní polovině tabulky. A povést se jí to rozhodně může.

Přišli: Kraus (Bohemians 1905), Mišůn (Plzeň, H), Krameš, Brotánek, Kdolský, Dušek, Brandner (vše odchovanci), asistent trenéra Mácha

Odešli: Wágner (Plzeň), Mašek (Hamburk), Jurdík (Sparta, NH), Valenta (Sparta, NH), Mojdl (Čáslav, H), Djuketič (Písek, H), Macháček (Vlašim, H), Ricka (Zižkov, H)

FK Baumit JablonecBaumit Jablonec

Páté místo po podzimu není v Jablonci bráno jako úspěšný počin a trenér František Komňacký to moc dobře ví. Klub hrající na Střelnici bude muset pořádně zabrat a zlepšit postavení v tabulce. Kádr kvalitu má.

Co Jablonec v podzimní části sezony trápilo, byly venkovní zápasy. Zatímco na domácí půdě stříleli góly opravdu jako na střelnici, venku to svěřencům kouče Komňackého nešlo. Dvě výhry a celkový zisk osm bodů, to je na tak ambiciózní klub málo. Dalším minusem Jablonce je fakt, že tým až moc spoléhá na kanonýra Lafatu. Když nehraje nebo se mu úplně nedaří, je to na výsledku okamžitě vidět.

Proto je pozitivní zprávou, že kanonýr v klubu prodloužil smlouvu. Zima byla v Jablonci klidná. Na hostování odešli Valenta a Krajčík, kteří by si nejspíš moc nezahráli. Novými tvářemi jsou Jurča a Vukadinovič, z hostování se vrátil Michálek.

Přišli: Jurča (Baník), Michálek (Bohemians, NH), Vukadinovič (Sezimovo Ústí)

Odešli: Valenta (Žižkov, H), Krajčík (Č. Budějovice, H)

Pozn. k přestupům: H - hostování, NH - návrat z hostování

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Pamatujete tuhle nostalgii http://www.gamesource.cz/detail-138-1993-best-league :-)??

kouzelnik4
caaj - 17.02. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://gase.iprostor.cz/

caaj
Nejnovější články