Zpět na » » Baníkovci chystají první protest, proti Spartě nebudou pět minut fandit

Baníkovci chystají první protest, proti Spartě nebudou pět minut fandit

Baníkovci chystají první protest, proti Spartě nebudou pět minut fandit © banicek.com - Choreo ostravských fans: uprostřed Bazalbub

4

Líbilo se

22.02. - VIDEO Příznivci Baníku Ostrava se rozhodli zahájit první protestní akci proti rozhodnutí města o přesunu ostravského klubu do Vítkovic. Fanoušci chystaný protest zveřejnilli na svých stránkách chachari.cz.

"Vyzýváme tímto všechny přítomné fanoušky, kteří nesouhlasí s rozhodnutím radnice, aby nezpívali tradiční úvodní hymnu, v prvních pěti minutách zápasu nefandili a byli zticha. Kvalitní support odstartujeme až po protestní pětiminutovce," stojí na fanouškovském webu Baníku chachari.cz.

Mělo by se jednat o první jarní protest, další by měly následovat.

Fanouškům Baníku Ostrava se nelíbí, že primátor města Petr Kajnar prohlásil, že Baník se v roce 2013 dočká nového stadionu, který bude stát ve Slezsku.

Dále se ohrazují proti výrokům, které primátor Ostravy pronesl nedávno. Protestní akci "Ne Vítkovicím", které se zúčastnilo téměř čtyři tisíce fanoušků, označil za protest radikálů.

Místo stadionu je pro příznivce důležité, chtějí ho ve slezské části Ostravy a ne na Moravě, kde stojí vítkovický stadion. Baník je totiž podle historie ryze slezským klubem, založen byl pod jménem SK Slezská.

Květnový protestní pochod fanoušků Baníku proti stěhování do Vítkovic

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články