Zpět na » » Slavia uspěla, Kovařík si dva zápasy nezapíská

Slavia uspěla, Kovařík si dva zápasy nezapíská

Slavia uspěla, Kovařík si dva zápasy nezapíská © kenaslavia.estranky.cz - Gambrinus liga

2

Líbilo se

30.10. - Pražská Slavia si po prohraném zápase s Olomoucí stěžovala na hlavního arbitra utkání Libora Kovaříka. Ten podle ní udělal dvě hrubé chyby, které ovlivnily průběh utkání. Komise rozhodčích dala českému mistrovi částěčně za pravdu a sudímu pozastavila činnost na dva zápasy.

Ve 12. kole Gambrinus ligy Slavia Praha překvapivě prohrála před domácím publikem proti Sigmě Olomouc a již podruhé řadě v Edenu nebodovala. Loňský mistr tak díky tomuto zkratu ztrácí na čelo tabulky již 7 bodů.

Sešívaným se po zápase nelíbil výkon hlavního rozhodčího Libora Kovaříka a podala proti němu protest. První moment, na který si pražský klub stěžoval, bylo zastavení pronikajícího Adama Hlouška Janotkou. Libor Kovařík sice udělil žlutou kartu, ale podle domácího klubu se v tomto momentě mělo vylučovat. Komise rozhodčích mu dala za pravdu. "Rozhodčí posoudil situaci chybně. Jednalo se o zmaření zjevné brankové příležitosti a hráč Olomouce měl být vyloučen," zní vyjádření Komise rozhodčích ČMFS.

Pražané si stěžovali i na počínání sudího v 89. minutě utkání. Míč již mířil do olomoucké sítě, když zasáhl na brankové čáře hráč hostů Pavel Dreksa. Dle sešívaných se zde měla pískat penalta za zahrání rukou. "Podle dostupných záznamů rozhodčí postupoval správně, nejednalo se o hraní rukou," prohlásil sekretář Komise rozhodčích ČMFS.

Kam dál?

Radek Dragoun / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články