Zpět na » » Erik ten Hag: Nejsem si jeho startem jistý. Zmešká Marcus Rashford finále Carabao Cupu?

Erik ten Hag: Nejsem si jeho startem jistý. Zmešká Marcus Rashford finále Carabao Cupu?

Erik ten Hag: Nejsem si jeho startem jistý. Zmešká Marcus Rashford finále Carabao Cupu? © skysports.com, fotbalportal.cz - Marcus Rashford

0

Líbilo se

24.02. - Po návratu z mistrovství světa, na kterém nedostal příliš příležitostí, vstřelil během 15 zápasů 13 gólů a je jasným tahounem Manchesteru United. Pomohl i k postupu přes Barcelonu do čtvrtfinále Evropské ligy. Ale teď reálně hrozí, že Marcus Rashford zmešká jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny. Erik ten Hag se obává jeho absence při nedělním finále Carabao Cupu proti Newcastlu.

Marcus Rashford odkulhal při čtvrtečním vítězství v osmifinále Evropské ligy nad Barcelonou. Už v neděli přitom čeká na Manchester United jeden z vrcholů sezóny - ve finále Carabao Cupu se postaví Newcastlu.

Nizozemský kouč Erik ten Hag nyní musí s napětím čekat, zda bude jeho nejlepší střelec fit, protože chce ukončit šestileté čekání United na trofej.

„Nevím, zda bude Rashford k dispozici,“ řekl Ten Hag před nedělním zápasem.

„Hráči teď přicházejí a my musíme provést lékařská vyšetření. Včera jsme nějaké udělali, ale bylo to tak brzy po zápase, takže většinou nemůžete říct. Musíte počkat na stoprocentní lékařskou diagnózu.“

V jiném vzájemném střetnutí na začátku této sezony Newcastle United frustroval, když s ním svěřenci Eddieho Howea uhráli na Old Trafford bezbrankovou remízu.

Ten Hag byl Howeho prací ohromen, ale připouští, že Newcastle se může pokusit soupeře naštvat a otrávit.

„Myslím, že je to skvělý tým,“ dodal Nizozemec. „Mají jasnou filozofii, jak chtějí hrát, klíčovým slovem je intenzita. Je to nepříjemný tým, proti kterému se hraje špatně.“

„Takže musíme najít způsob, jak najít cestu k vítězství. Musíme se ujistit, že hrajeme svou hru a soustředíme se na ni.“

Newcastle se pro nedělní finále ve Wembley potýká s brankářskou krizí, neboť Nick Pope a jeho zástupce Martin Dúbravka nejsou k dispozici.

Nick Pope je suspendován poté, co byl minulou sobotu vyloučen v zápase s Liverpoolem, zatímco Dúbravka už v této sezóně nastoupil v Carabao Cupu za United během svého krátkodobého hostování na Old Trafford.

Očekává se, že Newcastle nastoupí s bývalým brankářem Liverpoolu Lorisem Kariusem, který se ve finále Ligy mistrů 2018 proti Realu Madrid dopustil dvou obřích chyb vedoucích ke gólům.

„To je pro ně problém, který musí vyřešit,“ dodal Ten Hag. „Samozřejmě to víme. Rozhodně to není výhoda.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články