Zpět na » » Lorise Kariuse čeká obří šance na restart kariéry

- Lorise Kariuse čeká obří šance na restart kariéry

Lorise Kariuse čeká obří šance na restart kariéry © iconsport.com - Loris Karius dostane druhou šanci

0

Líbilo se

23.02. - Prohra s Liverpoolem pro Newcastle neznamenala jen ztrátu důležitých bodů do tabulky, ale červená karta brankáře Popea znamená velkou nepříjemnost pro nadcházející finále ligového poháru. Vzhledem k tomu, že Martin Dúbravka si v soutěži zachytal už v dresu jiného klubu, do branky se ve finále proti Manchesteru United postaví po 2 letech bez zápasu Loris Karius.

Loris Karius byl klenotem slavné německé brankářské školy. Zářil jako brankářská jednička bundesligového Mainzu a jeho výkony a talent byly tak působivé, že ho do svých řad přivedl Liverpool, kde se měl prát o post brankářské jedničky. Během své druhé sezóny v klubu The Reds solidními výkony pomohl dostat do finále Ligy mistrů, ale to bylo pro jeho kariéru osudné. Svými chybami pohřbil šance Liverpoolu a slavil Real Madrid. Sebevědomí už zpátky nenašel a přes Besiktas a Union Berlín se dostal až do Newcastlu, kde je aktuálně trojkou za Dúbravkou a Popem.

O víkendu byl v zápase s Liverpoolem vyloučen gólman Nick Pope, který je letos jedním z vůbec nejlepších brankářů Premier League. Jeho kiks, kdy vzal míč dobrých pár metrů za vápnem do rukou před Salahem, ale nadělá Newcastlu obrovské potíže. Klub se totiž dostal do finále EFL Cupu, který má nyní možnost poprvé ve své historii vyhrát. Soupeřem mu bude Manchester United, za který už v této sezóně chytala aktuální dvojka Magpies Martin Dúbravka. Volba Eddieho Howea tak musí padnout na třetího gólmana, kterým je Loris Karius.

Loris Karius

29letý Němec má od osudného finále velmi nízké sebevědomí a kupil chyby v Turecku i v Německu, kde naposledy do soutěžního zápasu zasáhl v brance Unionu Berlín v únoru 2021. Teprve v létě oficiálně jako volný hráč opustil Liverpool. Na podzim ho podepsal Newcastle, za který ještě nechytal. Nebyla příležitost a bylo otázkou, jestli někdy vůbec přijde. Sám Karius asi nečekal, jaká bude, Nyní má před sebou zápas, který může jeho kariéru definitivně pohřbít, nebo naopak restartovat. Udrží německý obr na uzdě kanonýra Rashforda a jeho spoluhráče? Nebo o něm po zápase už nikdy neuslyšíme?

David Suchý / goal.com

Nejnovější články