Zpět na » Premier League » Scholes tři měsíce mimo hru

Scholes tři měsíce mimo hru

0

Líbilo se

30.10. - Jeden z nejdůležitějších hráčů Manchesteru United Paul Scholes si tři měsíce odpočine od fotbalu. Alespoň taková je pro tuto chvíli diagnóza lékařů, kteří ošetřovali jeho poškozené kolenní vazy.

Smolný okamžik postihl Scholese minulý týden při tréninku na zápas Ligy mistrů s ukrajinským Dynamem Kyjev. Zranění je natolik vážné, že dvaatřicetiletý záložník Rudých ďáblů bude muset zůstat na marodce United nejspíš až do příštího roku. Bývalý anglický reprezentant se dnes podrobil operaci inkriminované partie jeho těla, ale zda byl zákrok úspěšný či nikoliv, se zatím neví. Podle současných odhadů by se na trávníky mohl vrátit někdy okolo začátku února, kdy Champions League dospěje do vyřazovací fáze a mužstvo z Old Trafford se s momentální formou nemusí vůbec obávat, že by se do ní neprobojovalo.

Sir Alex Ferguson přesto nemusí smutnit. Do zápasového procesu se již proti Middlesbrough zapojila letní posila z Bayernu Mnichov Owen Hargreaves a ve středu záložní formace podal solidní výkon. Na hřišti vydržel celých 66 minut, než ho nahradil Fletcher. Manchester United i díky Hargreavesovu hernímu příspěvku porazil v sobotu Middlesbrough 4:1 a zaznamenal již čtvrtého utkání v řadě, ve kterém dokázal vstřelit čtyři branky.

Ve stavu nepoužitelných tak pro tuto chvíli ještě zůstává Michael Carrick, který se zotavil po zranění lokte, ale nyní se už potí při plných tréninkových dávkách a navrácení do sestavy se očekává každým dnem. Dokonce již je na tom tak dobře, že v případě nejvyšší nutnosti bude připraven zasáhnout i do víkendového duelu s Arsenalem. Comeback neleží daleko ani od jiného fotbalisty United – obránce Garyho Nevillea, jenž sedm měsíců promarodil s kotníkem. Datum možného návratu připadá už na tento čtvrtek, kdy by se měl představit v utkání Senior Cupu proti Stockportu.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články