Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Kyle Walker vyhlíží nečekaný návrat do Premier League: O zkušeného obránce usiluje trápící se Everton

Kyle Walker vyhlíží nečekaný návrat do Premier League: O zkušeného obránce usiluje trápící se Everton

Kyle Walker vyhlíží nečekaný návrat do Premier League: O zkušeného obránce usiluje trápící se Everton © PA Images / Icon Sport - Kyle Walker

0

Líbilo se

Dnes 23:05 - Kyle Walker by mohl tento měsíc zpečetit překvapivý návrat do Premier League, jelikož Everton údajně usiluje o zisk obránce z Burnley. Obránce zamířil na stadion Turf Moor loni v létě z Manchesteru City za 5 milionů liber. Jeho příchod měl kádru přinést tolik potřebné zkušenosti. Burnley nakonec pod vedením trenéra Scotta Parkera sestoupilo, když za celou sezonu vyhrálo pouze 4 zápasy a za záchranou zaostalo o propastných 19 bodů.

Tento šestatřicetiletý bek prožil smíšenou sezonu a panovalo očekávání, že zůstane, aby letos hrál nižší soutěž Championship. Během soboty nastoupil do vítězného penaltového rozstřelu proti celku Notts County v Carabao Cupu, vedl mužstvo jako kapitán a navíc proměnil rozhodující penaltu. Nový kouč Burnley Nicky Hayen dokonce naznačil, že by obránce mohl letos nastupovat na pozici stopera, což představuje roli, kterou zastával v anglické reprezentaci, kdykoliv Gareth Southgate nasadil defenzivní trojici. Podle deníku The Sun ale Everton zvažuje překvapivou nabídku na jeho návrat mezi ostrovní elitu.

Krize na pravém kraji obrany a jasné odhodlání

Média uvádějí, že obránce představuje pro Everton jasný cíl a případný přesun by stál nominální poplatek. Ze smlouvy mu zbývá přesně 12 měsíců. Klub hledá pravého obránce už několik sezon a trpělivost fanoušků ohledně nedostatku aktivity na této pozici pomalu dochází. Dokonce i nový premiér Andy Burnham, celoživotní příznivec Evertonu, pro portál GiveMeSport pronesl jasná slova. „Znamení jsou dobrá, ale mám pouze drobnou prosbu, podepište pravého obránce. My ho nutně potřebujeme. Chudák starý Jake O´Brien nemůže na pravém beku odehrát další sezonu. Je to dobrý hráč, je to skvělý stoper,“ řekl politik.

Everton sice aktuálně disponuje přirozeným pravým obráncem, kterým je Nathan Patterson, ovšem bývalý zadák Rangers loni odehrál pouze 7 ligových duelů, začíná mu poslední ročník kontraktu a očekává se jeho letní odchod ze stadionu Hill Dickinson. Klub média spojují s Alistairem Johnstonem z Celticu a Danielem Munozem z Crystal Palace, což naznačuje, že zkušený Angličan by na modrou část Merseyside nedorazil jako samotná posila.

Walker minulý týden novinářům řekl, že je nesmírně nadšený z hraní ve 2. anglické lize od dob, kdy v roce 2011 hrál klíčovou roli při postupu QPR. „Osobně to pro mě představuje odlišnou výzvu, ale všechno je o klubu a návratu do Premier League, to je naprosto životně důležité. Záleží na vaší mentalitě. Kluci už ligu okusili, ale nechceme mít kocovinu a chceme zajistit, aby byli u míče od úvodní minuty. Máme povinnost takoví být. Vůči sobě, spoluhráčům a také fanouškům, kteří tento klub podporují,“ dodal.

Přečtěte si také: Folarin Balogun dal zelenou rivalovi: Bývalý útočník Arsenalu může posílit bohatý Tottenham

Nikolas Kočica /

Nejnovější články