Zpět na » Premier League » Benitez: Babel bude hvězda

Premier League - Benitez: Babel bude hvězda

Benitez: Babel bude hvězda © skysports.com - Benitez tvrdí, že se stav věcí po týdnu zlepšil.

0

Líbilo se

02.03. - Liverpoolský manažer Rafael Benitez promluvil o talentu svého svěřence Ryana Babela. Podle španělského kouče by mohl nizozemský mladík jít ve šlépějích svých mnohem slavnějších krajanů, kteří se v anglické Premier league výrazným způsobem prosadili.

Letní posila celku z Anfieldu, za níž putovala do rodné země částka blížící se 11ti milionům liber, má podle svého kouče talent na to, aby následovala příklad hvězdného krajana, který se nesmazatelně zapsal do srdcí mnoha britských fanoušků - Dennise Bergkampa.

Jedenadvacetiletý mladík již byl srovnáván dokonce s Thierry Henrym!

"Když mluvím s Ryanem, vždy mu dávám za příklad hráče jako van Persie, Bergkamp či Robben. Všichni jsou původem ze země tulipánů a jak moc času potřebovali na adaptaci v anglické kopané? Rok, dva?" ptá se sám sebe manažer Reds.

V Ajaxu vždy hrával na specifické pozici. Nyní je pro něj všechno odlišné, přesto jsem s jeho příspěvkem týmu rozhodně spokojen. Poctivě trénuje, učí se a snaží se stále zlepšovat. Jsem přesvědčen, že bude opravdu výborným hráčem!" netají se Rafa. "Má velkou kvalitu. Je silný a obratný. Potřebuje odehrát několik zápasů, ve kterých se předvede. S vyšším sebevědomím bude ještě lepší."

Babel je z nizozemské jedenadvacítky i ze svého bývalého klubu, Ajaxu Amsterodam, zvyklý na úlohu hrotového útočníka. Nyní jej však Španěl využívá spíše jako útočné křídlo, případně na kraj zálohy. "Využívám jeho univerzálnosti, pokud se naučí hrát na dalších pozicích, bude to jenom dobře pro něj i pro tým. A kdo říká, že jej v budoucnu nevyužijeme i na hrotu?" uzavírá liverpoolský trenér.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Martin Homola / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forpsi - 27.07. Odpovědět

Babel je hvězda Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18

Forpsi

JJ, z babela možná bude hvězda, ale určitě se toho Benitez na lavičce Litrpůlu nedočká....

Fabregas??!!
SmokeR - 03.03. Odpovědět

A Wenger se zas nedocka, ze nekdy bude poradnej hrac z Van Persieho..., i kdyby byl na lavicce Arsenalu jeste 10 let... Smajlík 6

SmokeR
Rc - 03.03. Odpovědět

Ale docka fanousci ho nedaj!! Smajlík 15

Rc
Sirmi - 12.03. Odpovědět

Z Babela se stane takova .?:. jako z Gerrarda !!! A Rafa tam zůstane nejméně do konce sezóny 2008/2009 protože čtvrtfinále LM 2007/2008 má zajíštěmé !!! Smajlík 5

Sirmi

Pozdě??!!

Fabregas??!!

S persim bych ho nesrovnaval.A pokud se chceš vysmívat REDS ze sou 5 protoze jim nevysel zacatek smej se.Ja se zase budu smat jak neprojdete v LM pres AC milan Smajlík 3

Kubiccekk

no tak nic hosanku Arsenal vyhraje LM Smajlík 7

J.Bookmaker
Rc - 02.03. Odpovědět

No proste dys Rafa rekne ze je dobrej no tak je dobrej!

Rc

Ryan má velký potenciál. Až se naučí dávat balón dříve od nohy a nebude chodit do mnoha hráčů( tak jako v Ajaxu ), mají The Reds velmi dobrého, rychlého plejera s dynamitem v noze.

m.b.l.f.
Související odkazy
Nejnovější články