Zpět na » Premier League » Fotbalový hacker tvrdí, že má důkazy, které potvrdí porušení FFP ze strany Manchesteru City

Fotbalový hacker tvrdí, že má důkazy, které potvrdí porušení FFP ze strany Manchesteru City

Fotbalový hacker tvrdí, že má důkazy, které potvrdí porušení FFP ze strany Manchesteru City © iconsport.photo - Pinto připraven na válku

0

Líbilo se

24.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Portugalský hacker Rui Pinto, známý z kauzy Football Leaks, pohrozil zveřejněním emailů a dokumentů týkajících se Manchester City, které podle něj dokážou, že klub porušil pravidla Financial Fair Play (FFP). Pinto tvrdí, že je jistý, že úřady najdou v těchto dokumentech kriminální relevanci.

Premier League obvinila Manchester City v únoru 2023 ze 115 údajných porušení jejich finančních pravidel. Tato obvinění se týkají období mezi lety 2009 a 2018, přičemž pět z nich souvisí s licencováním klubů UEFA a pravidly Financial Fair Play. Manchester City vehementně popírají jakékoliv provinění.

Podle informací The Times má slyšení o obviněních začít v listopadu a potrvá zhruba šest týdnů. The Sun mezitím uvádí, že Rui Pinto pohrozil zveřejněním dokumentů, které údajně ukazují, že Manchester City porušili pravidla FFP. Pinto na konferenci OffShore-Alert Marbella prohlásil, že předal francouzským a německým úřadům pět pevných disků obsahujících miliony dokumentů, z nichž některé se údajně týkají právě City. Právní zástupce Pinta uvedl pro The Sun: "Byli jsme osloveni vyšetřovateli, abychom sdíleli informace týkající se Manchester City, které dosud nebyly zveřejněny. Informace jsme zatím nezveřejnili, ale máme obrovský soubor dokumentů týkajících se Manchester City, který ještě nebyl zveřejněn."

Kdo je hacker Pinto?

Rui Pinto byl zatčen v roce 2019 poté, co ho portugalský magazín označil za zdroj webu Football Leaks, který zveřejnil důvěrné informace o fotbalových hráčích a klubech. V loňském roce byl odsouzen ke čtyřem letům podmíněného trestu za pokus o vydírání, neoprávněný přístup k datům a porušení korespondence. Nyní je pod ochranou svědků. Dokumenty získané Football Leaks, které byly zaslány německému magazínu Der Spiegel v roce 2018, vedly k vyšetřování UEFA ohledně vážných porušení jejich finančních pravidel ze strany Manchester City. Klub byl původně na dva roky vyloučen ze soutěží UEFA, ale zákaz byl zrušen Soudním dvorem pro arbitráž ve sportu (CAS).

Tzv. kauza footbal leaks

Kauza Football Leaks je série úniků důvěrných dokumentů a informací ze světa fotbalu, které zveřejnil portugalský hacker Rui Pinto. Dokumenty odhalily neprůhledné praktiky týkající se přestupů hráčů, finančních transakcí, daňových úniků a dalších záležitostí ve fotbalovém průmyslu. Úniky zahrnovaly smlouvy, finanční dohody a e-maily, které ukázaly, jak někteří hráči a kluby využívali složité struktury a offshorové společnosti k vyhýbání se daním. Odhalily také snahy klubů obejít pravidla Financial Fair Play (FFP) stanovená UEFA skrýváním skutečných příjmů a výdajů.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články