Zpět na » Premier League » Luke Shaw je nejlepší levý obránce na světě, říká Erik ten Hag

Luke Shaw je nejlepší levý obránce na světě, říká Erik ten Hag

Luke Shaw je nejlepší levý obránce na světě, říká Erik ten Hag © iconsport.photo - Luke Shaw

0

Líbilo se

25.05. - Luke Shaw odehrál během této sezóny opravdu jen minimum zápasů. Když byl k dispozici, několikrát musel hrát jako stoper. Celkově by tuto sezónu nejradši vytěsnil z hlavy. I tak ale jede na Euro 2024 s Garethem Southgatem a bude chtít navázat na výborné předešlé Euro. Podle Erika ten Haga jde o nejlepšího hráče na světě na své pozici.

Luke Shaw je odchovancem Southamptonu. Z klubu vyrazil ve stejné době jako jiní hráči typu Chambers nebo Lambert. Následovali další. Už jako teenager přestoupil za v té době obrovských 35 milionů eur do Manchesteru United. Od jeho příchodu ho ale prakticky neustále trápí zdraví. Shaw měl období, kdy byl dost možná nejlepším levým obráncem světa. Byl opravdu dominantní. Zastavilo ho ale další zranění a do bývalé formy se nedostal. Střelec jediného anglického gólu ve finále Mistrovství Evropy 2021 měl i letos dost potíží. V lize odehrál jen 12 duelů, přičemž musel párkrát hrát i jako stoper. I tam totiž Manchester United kosila marodka. Ale kde ho spíše nekosila, že?

Shaw nejlepší na světě?

Luke Shaw se i přes to možná trochu překvapivě dostal do nominace Garetha Southgata na nadcházející Euro 2024. On svou kvalitou do nominace určitě patří. V posledních zápasech sezóny ale vůbec nehrál, a tak to překvapení prostě je. Na rozdíl od něj nejede třeba Ben Chilwell. Osobně si to úplně nemyslím, ale pokud Shaw bude mít formu, Anglie z toho může náramně těžit. To samé si myslí i jeho kouč v Manchesteru United Erik ten Hag. Ten sám ze Shawa v sezóně 2021/22 dost těžil. Nyní ho před samotným turnajem označil za vůbec nejlepšího levého obránce na světě. Není to trochu přestřel?

„Luke Shaw je bezpochyby nejlepším levým obráncem na světě, Bohužel na začátku své kariéry utrpěl zranění, díky němuž nebude nikdy schopen hrát 60 zápasů za sezónu,” řekl Erik ten Hag na adresu Luke Shawa.

Luke Shaw

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články