Zpět na » Premier League » Novým manažerem West Hamu oficiálně jmenován Julen Lopetegui

Novým manažerem West Hamu oficiálně jmenován Julen Lopetegui

Novým manažerem West Hamu oficiálně jmenován Julen Lopetegui © whufc.com, fotbalportal.cz - Julen Lopetegui

1

Líbilo se

23.05. - Sedmapadesátiletý Španěl Julen Lopetegui, který se s Kladiváři dohodl na smlouvě na začátku tohoto měsíce, vystřídá Davida Moyese a podepsal kontrakt na dva roky s opcí na třetí. Lopetegui byl bez manažerské funkce od srpna, kdy opustil Wolverhampton. Teď si tedy vyzkouší další angažmá v Premier League, ovšem v klubu s vyššími ambicemi.

„Cítím se velmi šťastný, především proto, že mohu být součástí budoucnosti tohoto velkoklubu,“ řekl nový manažer West Hamu.

„Měli jsme i jiné možnosti, ale jsem velmi šťastný, že si mě West Ham vybral, protože i já jsem si vybral West Ham, takže z toho máme opravdu radost.“

Začátkem tohoto měsíce West Ham potvrdil, že David Moyes, který převzal klub podruhé v prosinci 2019 a v roce 2023 s ním vyhrál Evropskou ligu, na konci sezony odejde.

Jednašedesátiletý Skot se dostal pod rostoucí tlak po špatných výsledcích, díky nimž Kladiváři skončili v Premier League devátí a nedostali se do Evropy.

Julen Lopetegui oficiálně nastoupí do své funkce 1. července, kdy začne předsezónní příprava, která zahrnuje dvoutýdenní cestu do Spojených států na zápasy proti Crystal Palace a Wolves.

„Cítím, že máme fantastický tým,“ dodal Lopetegui.

„Mou ambicí jako trenéra je být vždy lepší a lepší, dosahovat dalších a větších cílů a povzbuzovat a zlepšovat hráče, tým a snažit se o úspěchy, protože o tom fotbal je.“

Bývalý trenér španělského nároďáku a Realu Madrid vyhrál v roce 2020 se Sevillou Evropskou ligu a v listopadu 2022 se přestěhoval na Molineux Stadium, když se Wolves nacházeli na dně Premier League.

Dovedl je na 13. místo, ale před rezignací byl frustrovaný finanční situací klubu.

Kam dál?

Michal Čermák /

Související odkazy
Nejnovější články