Zpět na » Premier League » David Moyes končí ve West Hamu. V nové sezóně povede Součka s Coufalem Lopetegui

David Moyes končí ve West Hamu. V nové sezóně povede Součka s Coufalem Lopetegui

David Moyes končí ve West Hamu. V nové sezóně povede Součka s Coufalem Lopetegui © iconsport.photo - Julen Lopetegui

0

Líbilo se

06.05. - V posledních týdnech se čím dál více mluvilo o tom, že West Ham dá sbohem Davidu Moyesovi, a že bude chtít posun. Tyhle spekulace posílily i poslední špatné výsledky, a nyní je to podle exkluzivních informací Fabrizia Romana jasná věc. Nahradí ho Julen Lopetegui, naposledy kouč Wolves.

David Moyes byl v posledních letech konečně tím, kdo dokázal přetavit nemálo vynaložených financí do posil v úspěchy. West Ham až na loňskou sezónu pod jeho vedením úspěšně bojoval o pohárovou Evropu, přičemž vloni alespoň vyhrál Konferenční ligu, za což si vybojoval status legendy. A ačkoliv i letos bojuje o evropské poháry, lépe asi říct bojoval, vedení už se chce posunout a po nepovedené druhé polovině sezóny dá Moyes West Hamu sbohem.

Nebylo tajemstvím, že West Ham jednal s koučem Sportingu Lisabon Rubenem Amorimem, zatímco o něj byl zájem z Liverpoolu. Amorim ale následně řekl, že jednání lituje, po ligovém titulu včera řekl, že v klubu zůstává. Dále se spekulovalo třeba o Garym O’Neilovi jako náhradě za Moyese. Podle Fabrizia Romana je už ale hotovo, a muselo to být už delší jednání. Kdo ví, třeba i to, že hráči vědí, že Moyes skončí, hrálo roli ve včerejší ostudné prohře 0:5 s Chelsea.

Náhradou za Moyese se stane španělský kouč Julen Lopetegui, jenž vloni celkem zaujal ve Wolverhamptonu, ale po sporech ohledně finanční situace a situace na přestupovém trhu z klubu odešel. Jednou nohou už byl v AC Milán, což ale zatrhli fanoušci, a zájem o něj měl Bayern. Nakonec to ale bude West Ham. Lopetegui už odsouhlasil podmínky smlouvy a podpis už by měl být jen formalitou. Lopeteguiho návrat do Premier League bude pro celou soutěž rozhodně přínosem a bude zajímavé sledovat, jak to bude ve West Hamu vypadat.

David Moyes

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články