Zpět na » Premier League » Cole Palmer vsítil nejrychlejší dokonalý hattrick v historii Premier League. Jaké další rekordy překonal?

Cole Palmer vsítil nejrychlejší dokonalý hattrick v historii Premier League. Jaké další rekordy překonal?

Cole Palmer vsítil nejrychlejší dokonalý hattrick v historii Premier League. Jaké další rekordy překonal? © iconsport.photo - Palmer a Gusto slaví

2

Líbilo se

16.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Cole Palmer vytvořil dějiny na Stamford Bridge, když se stal autorem nejrychlejšího dokonalého hattricku v historii Premier League. Nechtěný v Manchesteru City a teď hvězdou v Chelsea, kdy celý stadion během střídání stojí a tleská.

V úvodní polovině utkání proti Evertonu ukázal Palmer svůj široký repertoár dovedností, když nejprve skóroval levou nohou, poté hlavou a nakonec završil svůj triumf pravou nohou, a to vše do neuvěřitelných 29 minut. Jeho branky nejen překonaly dlouholetý rekord Tommyho Johnsona z roku 1995.

Palmer překonal i rekordy Chelsea

Nicméně to nebyl konec Palmerových úspěchů, protože jeho branky také znamenaly, že se stal nejmladším hráčem Chelsea, který dosáhl 23 gólů v jedné sezóně. Tímto výkonem překonal rekord Franka Lamparda a zanechal své jméno v kronikách klubu. Stal se také první hráč Chelsea, který skóroval v sedmi po sobě jdoucích zápasech: Tento úspěch ukazuje na Palmerovu konzistenci a schopnost pravidelně přispívat góly k úspěchům týmu.

Je to také první hráč Chelsea od Edena Hazarda v sezóně 2018/2019, který překročil hranici 20 gólů ve všech soutěžích. Tímto se Palmer zařadil mezi nejproduktivnější hráče klubu a demonstroval svou schopnost střílet góly na různých frontách. V poslední řade je první hráč Chelsea od Diega Costy v sezóně 2014/2015, který dosáhl 20 nebo více gólů ve své debutové sezóně: Tento rekord podtrhuje Palmerovu výjimečnost a rychlé přizpůsobení se prostředí Premier League, což naznačuje jeho potenciál stát se klíčovým hráčem klubu v nadcházejících sezónách.

Dokonalý hattrick

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články