Zpět na » Premier League » Liverpool, Manchester United a Chelsea si brousí zuby na oporu Crystal Palace Marca Guehiho

Liverpool, Manchester United a Chelsea si brousí zuby na oporu Crystal Palace Marca Guehiho

Liverpool, Manchester United a Chelsea si brousí zuby na oporu Crystal Palace Marca Guehiho © iconsport.photo - Marc Guehi

0

Líbilo se

21.02. - Liverpool údajně jeví zájem o středního obránce Crystal Palace Marca Guehiho, podle posledních informací ho ale ještě může čekat těžký souboj o jeho podpis s Manchesterem United. Guehi, který je odchovancem Chelsea, patří v letošní sezóně mezi klíčové hráče Palace a dokonce se již pravidelně objevuje i v anglickém národním týmu.

Guehimu sice zbývají do konce smlouvy s Crystal Palace ještě více než dva roky, podle deníku The Telegraph ale není vůbec jisté, že ji dodrží, vzhledem k zájmu velkoklubů, který se objevuje během letošní sezóny.

Guehi patřil už dlouho na seznam potenciálních cílů Liverpoolu, v tomto případě ale bude hodně záležet na novém náborovém oddělení, které by se mělo na Anfield Road postavit letos v létě.

Liverpool nedávno opustil Jörg Schmadtke a The Reds údajně upřednostňují nalezení nového sportovního ředitele, než se zaměří na příchod manažera, který na lavičce nahradí odcházejícího Jürgena Kloppa.

Na radaru měl klub mimo jiné Dana Ashwortha, který je známým obdivovatelem Guehiho, jenže současný sportovní ředitel Newcastlu se nedávno měl dohodnout s Manchesterem United, který už pouze jedná o kompenzačním poplatku za jeho příchod.

Ashworthův nástup na Old Trafford by navíc mohl znamenat velkou konkurenci pro Liverpool v souboji o Guehiho, od kterého se neočekává, že bude jednat s Palace o prodloužení smlouvy.

Kromě Liverpoolu a Manchesteru United mají zájem podepsat svého bývalého hráče také v Chelsea. Ta sice zřejmě nemá klauzuli na zpětný odkup svého odchovance, údajně ale má mít možnost dorovnat jakékoli nabídky za hráče.

Chelsea se však má více soustředit na jiný cíl pro posílení středu obrany a to Ousmaneho Diomandeho ze Sportingu Lisabon, který má ale ve smlouvě výstupní klauzuli na vysokých 80 milionů eur (69 milionů liber).

Kromě Guehiho zřejmě bude nový manažer Crystal Palace Oliver Glasner v létě čelit bitvě o udržení také Eberechiho Ezeho a Michaela Oliseho. Rakušan Glasner teprve v pondělí nahradil na lavičce klubu Roye Hodgsona, když na Selhurst Parku podepsal dvouletou smlouvu.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články