Zpět na » Premier League » Sir Alex Ferguson řekl hráči, že už nikdy nebude hrát za klub, protože si při porážce v derby vyměnil dres s hráčem z Manchesteru City

Sir Alex Ferguson řekl hráči, že už nikdy nebude hrát za klub, protože si při porážce v derby vyměnil dres s hráčem z Manchesteru City

Sir Alex Ferguson řekl hráči, že už nikdy nebude hrát za klub, protože si při porážce v derby vyměnil dres s hráčem z Manchesteru City © iconsport.photo - legendární Sir Alex Ferguson

0

Líbilo se

21.09. - Tvrdý, nelítostný a červené srdce na prvním místě. Sir Alex Ferguson se podle Ria Ferdinanda jednou tvrdě opřel jednoho z tehdejších hráčů Manchesteru United za to, že si po porážce v derby vyměnil dres s protihráčem z Manchesteru City.

Při Ferdinandově prvním derby za United po jeho přestupu z Leedsu za 30 milionů liber byli Rudí ďáblové v posledním utkání City a United na Maine Road v roce 2002 poraženi 3:1. Dvakrát se trefil Shaun Goater a Nicolas Anelka. Ole Gunnar Solskjaer vstřelil gól United, ale byl to právě jeho spoluhráč, který se po zápase postaral o kontroverzi.

Ruud van Nistelrooy přišel do šatny s dresem City a přestože United byli v Manchesteru s velkým náskokem nejlepší, Ferguson se do něj opřel.

"Na Maine Road nás porazili 3:1 a Shaun Goater vstřelil dva góly. Bylo to první derby, které jsem odehrál, a okamžik, kdy jsem si uvědomil, jak velké bylo, nastal až v šatně po něm. Vešli jsme dovnitř a manažer zavřel dveře. Bylo ticho a pak najednou vybuchl. Ruud van Nistelrooy, který byl tehdy Bohem, vešel s dresem City v ruce a pamatuji si, že Sir Alex Ferguson vybouchl a tvrdě se do něj opřel. Řekl do davu, že pokud někdy někoho ještě uvidí s dresem rivala City, tak si za tento klub už nikdy nezahraje. Takový prostě Sir Alex byl a bylo mu jedno, jestli to byl mlaďas, kapitán a nebo právě Ruud," zavzpomínal Ferdinand v epizodě Rio Ferdinand Presents FIVE.

Van Nistelrooy byl v té době hlavním mužem United, ale to Fergusonovi nezabránilo, aby mu dal co proto. Podle bývalého kapitána United Garyho Nevilla Ferguson v důsledku toho zastavil své hráče, aby si v domácích zápasech vyměňovali dresy.

Během pěti sezón v United vstřelil Van Nistelrooy 150 gólů ve 219 vystoupeních, než odešel do Realu Madrid. V posledních dnech svého působení v United se s Fergusonem pohádal a v roce 2011 Van Nistelrooy prozradil, že se Skotovi za jeho chování omluvil.

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články