Zpět na » Premier League » Chelsea předvedla další otřesný výkon. Premier League viděla bezgólovou remízu po 46 utkáních

Premier League - Chelsea předvedla další otřesný výkon. Premier League viděla bezgólovou remízu po 46 utkáních

Chelsea předvedla další otřesný výkon. Premier League viděla bezgólovou remízu po 46 utkáních © iconsport.photo - Chelsea opět (ne)zklamala

0

Líbilo se

18.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE 46 zápasů trvalo, než Premier League v tomto ročníku viděla bezgólovou remízu. Byla to nejdelší šňůra od roku 2020. A asi není překvapením, že se o ní postarala Chelsea. Směrem dopředu předvedla opět silně podpůrměrný výkon a mohla děkovat obraně a skvělému brankáři, že z Bournemoutha neodjela úplně bez bodu. Možná by si to zasloužila.

Chelsea vyměnila manažera, utratila za přestupy miliardy, ale nic se nezměnilo. Útok je bez nápadu a prostě nemá na to, atakovat přední příčky, jak si někteří optimističtí blázni představovali. Od 1.1 2023 Chelsea vyhrála jen 6 zápasů a nevypadá to, že by tohle číslo mělo nějak brutálně stoupat. Jde to stále tím stejným tempem. V tomto ročníku zatím svěřenci Mauricia Pochettina porazili jen nováčka z Lutonu. Včera Chelsea odjela do Bournemouthu, kde měla taktéž naplno bodovat. Jenomže místo toho přišla první bezgólová remíza tohoto ročníku.

Je to prostě tak, že Chelsea je aktuálně kvalitou na středu tabulky. Bohužel ano. Ačkoliv ve dvou posledních přestupových obdobích trhala rekordy co se týče útraty, na hřišti to tomu vůbec neodpovídá. Je pěkné hrát FIFA kariéru v reálném životě, ale takhle to prostě nefunguje. Za rok vyměníte kompletně celý kádr, věkový průměr máte nejnižsí v lize a vaši hráči prostě nemají na to táhnout takový klub víkend co víkend. Třeba jako mistr Mudryk. Kdo alespoń pár zápasů Chelsea viděl, nemůže říct, že se teprve zabíhá a že jeho čas příjde. Nemá na to, to je prostě fakt. Za 70 milionů eur jeden z nejhorších přestupů klubové historie.

Pochválit se musí příchod Roberta Sáncheze, jenž je zatím jednou z mála světlých výjimek, navíc za dobrou částku. I včera byl jeden z nejlepších na hřišti. Špatný zápas neodehrál třeba ani Malo Gusto na pravém kraji obrany. Záloha byla naprosto průměrná, až podrpůměrná, připomínající loňský Liverpool. A u útoku je škoda ztrácet slova. Nejlepším ofenzivním hráčem Chelsea je letos Raheem Sterlng, což opět potvrdil, solidně se po příchodu z lavičky prezentoval Palmer, ale Jackson a především Mudryk? To byla tragédie.

Mykhailo Mudryk

David Suchý / goal.com

Nejnovější články