Zpět na » Premier League » Manchester United slaví výhru v Carabao cupu. Ve finále porazil Newcastle 2:0

Manchester United slaví výhru v Carabao cupu. Ve finále porazil Newcastle 2:0

Manchester United slaví výhru v Carabao cupu. Ve finále porazil Newcastle 2:0 © premierleague.com - Marcus Rashford dovedl Red Devills k trofeji

1

26.02. - REVIEW Největší zápas Newcastlu v sezóně a za posledních několik desítek let. Nová éra se rozeběhla a Magpies se postavili Manchesteru United, který na trofej čekal od doby, kdy José Mourinho na Old Trafford přivezl trofej z Evropské ligy. Wembley hostilo finále Carabao cupu. Nakonec rozhodla první půle. Dva góly daly Manchesteru United prostor skvěle odbránit druhou půli a dojít si pro vytouženou trofej.

Newcastle United - Manchester United 0:2

Branky: 33. Casemiro, 39. Botman (VG)

Newcastle United: Karius - Trippier, Botman, Schär, Burn - Longstaff (46. Isak), Guimares (78. Willock), Joelinton - Almirón (90+1. Anderson), Wilson (90+1. Ritchie), Saint-Maximin (78. Murphy)

Manchester United: de Gea - Dalot (46. Wan Bissaka), Varane, Martinez, Shaw - Fred (69. Sabitzer), Fernandes, Casemiro - Antony (82. Sancho), Weghorst (69. McTominay), Rashford

Ostře sledovaný Loris Karius v brance Newcastlu měl první práci ve 13. minutě. Obrana Magpies nepůsobila vůbec sebejistě a ke střele se dostal Weghorst. Nesedla mu a Karius jí zabalil do náruče. Newcastle měl chvíle kdy tlačil a nebezpečný byl zejména Saint-Maximin. Byl to ale Manchester United, kdo otevřel skóre. Centr z přímého kopu si našel Casemiro a hlavou dopravil míč za Kariusova záda. A neuběhlo moc a po skvělé průnikovce Weghorsta se prosadil Marcus Rashford, jehož ránu v neprospěch Kariuse těčoval Botman. V samotném závěru nadělala problémy i Weghorstova dělovka, ale německý gólman jí skvěle vytáhnul.

Casemiro otevířá skóre

Druhý poločas byl hlavně o tom, že svěřenci Erika ten Haga dokázali eliminovat jakékoliv snahy Newcastlu o zdramatizování zápasu. Ze standardních situací Newcastle nedokázal nic vymyslet a i přes dobrou snahu, obrana Man U fungovala opravdu skvěle. Velkou šanci měl Marcus Rashford. Jeho přízemní ránu ale Karius vykryl. Newcastle se dostal do šancí v samotném závěru, ale připraven byl i de Gea. Tečku za zápasem udělal protiútok Red Devills, po kterém gól z kopačky Fernandese nepadl jen díky skvělému zákroku Kariuse. Manchester United si vedení pohlídal a slaví první trofej po 6 letech.