Zpět na » Premier League » Manchester United oficiálně podepsal Wouta Weghorsta na hostování

Premier League - Manchester United oficiálně podepsal Wouta Weghorsta na hostování

Manchester United oficiálně podepsal Wouta Weghorsta na hostování © manchestereveningnews.com - Manchester United oficiálně podepsal Wouta Weghorsta na hostování

0

Líbilo se

13.01. - Po obsáhlých jednáních se Manchesteru United dnes konečně podařilo podepsat na hostování Wouta Weghorsta z Burnley. Nizozemec hostoval od léta v tureckém Besiktasi Istanbul, kde vstřelil v 18 zápasech 9 gólů. Udělal dojem také na Mistrovství světa v Kataru, kde dal vítězi turnaje Argentině dva góly po tom, co naskočil do zápasu jako žolík. Rudí ďáblové zoufale potřebovali útočníka po odchodu Ronalda a když se naskytla možnost získat Weghorsta, celek se ji rozhodl využít.

United potřebovali zvýšit konkurenci v týmu. Trenér Erik ten Hag už dříve prohlásil, že Antony Martial na United v jeho aktuální formě nestačí a bude se muset více snažit. Nová posila tedy může pomoct i jemu a přivanout do týmu svěží vítr.

Podle experta na přestupy Fabrizia Romana United zaplatí za hostování 2,7 milionu Euro. Weghorst do Manchesteru přiletěl ve čtvrtek a přesun k anglickému týmu dokončil. „Jsem šťastný, že se mohu připojit k Manchesteru United. Hrál jsem proti nim v minulosti a je to fantastický pocit mít teď šanci obléknout si slavný červený dres. Viděl jsem progres United pod trenérem Hagem tuto sezónu a nemůžu se dočkat, až se stanu součástí týmu a budeme se společně zlepšovat. Cokoliv se stane v příštích měsících, mohu vám slíbit, že klubu dám vše po dobu, co zde budu. Děkuji všem, kteří mi pomohli v kariéře se dostat na úroveň, kde hraji dnes. Těším se na své nové spoluhráče a na to, až se naplno zapojím do týmu,“ prohlásil sám Weghorst k hostování.

Po oznámení šestiměsíčního hostování Weghorsta v klubu se vyjádřil i sportovní ředitel United John Murtough: „Wout konzistentně střílí góly v evropských ligách a jeho atributy přidají další rozměr našemu týmu po zbytek sezóny. Má také silnou osobnost a odhodlání k fotbalu, což skvěle zapadá do týmu, který Erik skládá. Prokázal obrovskou touhu připojit se k Manchesteru United a být součástí toho, čeho se v této sezóně snažíme dosáhnout“

Ten Hag otevřeně mluvil o tom, že United potřebují přidat novou krev do útočné řady předtím, než se zavře přestupové okno. Myslím, že máme dobrý tým, když jsou všichni hráči k dispozici, ale vzhledem k tomu, že nás čeká mnoho zápasů, potřebujeme doplnit tým. Potřebujeme však někoho, kdo ovlivní tým, jinak jen pálíte peníze, a to vám nepomůže,“ řekl.

Rudí ďáblové mají od konce Mistrovství světa pozoruhodnou formu, nevypadli ještě z žádné soutěže a mají dobře našlápnuto ke splnění sezónních cílů.

Nikolas Kočica / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články