Zpět na » Premier League » Arsenal si stanovil prioritu pro lednové přestupní okno, připravit si ale možná bude muset až 100 miliónů euro

Premier League - Arsenal si stanovil prioritu pro lednové přestupní okno, připravit si ale možná bude muset až 100 miliónů euro

Arsenal si stanovil prioritu pro lednové přestupní okno, připravit si ale možná bude muset až 100 miliónů euro © Jersey Evening Post - Mudryk dost možná už vyhlíží angažmá v některém z TOP evropských klubů

2

Líbilo se

20.11. - Vedení Gunners se podle dostupných informací rozhodlo, jaký přestupní cíl pro něj v blížícím se zimním přestupním období bude na prvním místě. Známý italský novinář Fabrizio Romano tvrdí, že by se mělo jednat o Mykhayla Mudryka ze Šachtaru Doněck, který neuvěřitelně vystřelil v dosavadním průběhu klubové sezóny.

Klub z Emirates Stadium se kolem primárně levého křídelníka ochomýtal již během léta, nakonec se ale rozhodl vzhledem k obřím nárokům Ukrajinců neodesílat jakoukoliv nabídku. Šachtar prý odmítnul nabídku na 30 miliónů euro z Evertonu a ze stolu smetl dokonce i vyšší kompenzace.

Trh určuje cenu, ne já,” vyslovil se pro server The Athletic někdejší skvělý hráč a dnes sportovní ředitel Šachtaru Darijo Srna. „Hráči jako Antony nebo Grealish přestupují za 100 miliónů a Mudryk podle mě nemá menší kvalitu než oni.”

To, jak silný bude ve vyjednávání stávající zaměstnavatel vycházející hvězdy, zůstává otázkou, nicméně Arsenal je odhodlán pokusit se 21letého fotbalistu přivést. Ukrajina se neprobojovala na startující mistrovství světa, Kanonýři tedy mají dostatek prostoru k promyšlení a realizaci dohody.

Mudryk v probíhajícím ročníku nasázel v ukrajinské nejvyšší soutěži 6 gólů, k nimž přidal stejný počet asistencí. Zazářil však také na scéně Ligy mistrů, kde zaznamenal ve skupinové fázi 3 branky a 2 asistenci. Postup do jarní části Evropské ligy ovšem představuje pro Šachtar další motivaci k udržení své opory alespoň do léta.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, givemesport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články