Zpět na » Premier League » Chelsea je blízko podpisu Christophera Nkunkua z Lipska za více než 60 milionů eur

Premier League - Chelsea je blízko podpisu Christophera Nkunkua z Lipska za více než 60 milionů eur

Chelsea je blízko podpisu Christophera Nkunkua z Lipska za více než 60 milionů eur © dernieres-nouvelles.com - Christopher Nkunku

1

Líbilo se

03.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Chelsea patřila během léta v Anglii k nejaktivnějším klubům na přestupovém trhu a zdá se, že nejinak tomu bude i v následujících přestupových oknech. Podle zdrojů televizní stanice Sky Sports jsou totiž Blues na pokraji dohody o podpisu útočníka RB Lipska Christophera Nkunkua.

Francouzský reprezentant, který kromě postu útočníka stejně dobře zvládá i hru ve středu zálohy, patří v současnosti mezi nejvyhledávanější fotbalisty a není se čemu divit.

Jen v prvních osmi zápasech nové bundesligové sezóny si útočník Lipska připsal již šest vstřelených branek a skvěle tak navázal na vydařenou loňskou sezónu, ve které si připsal dokonce 35 gólů ve všech soutěžích.

Nebylo proto divu, že se Lipsko snažilo svoji oporu udržet a už počátkem tohoto roku s hráčem prodloužilo smlouvu o další dva roky, což by znamenalo, že francouzský reprezentant v klubu zůstane až do roku 2026.

To se ale podle všeho nestane, součástí smlouvy je totiž i klauzule o uvolnění ve výši 60 milionů eur (52,4 milionu liber), která začne platit příští léto a vzhledem k výkonům Nkunkua by bylo velice pravděpodobné, že ji některý ze zájemců využije.

NkunkuChristopher Nkunku se ocitl v hledáčku Chelsea. (zdroj: skysports.com)

Tomu chce zamezit londýnská Chelsea, která patří k největším obdivovatelům mladého útočníka a podle informací stanice Sky Sports je připravena nabídnout vyšší částku, aby získala přednostní podpis odchovance PSG.

Už minulý týden se objevily zprávy, podle kterých měl Nkunku podstoupit koncem léta v Londýně lékařskou prohlídku, což nasvědčuje blížící se dohodě na hráčově přestupu.

Pokud Chelsea přesvědčí Lipsko svou nabídkou, očekává se, že se Nkunku na Stamford Bridge přestěhuje po konci letošní sezóny.

Chelsea přitom během léta pracovala také na podpisu další opory Lipska, středního obránce Joška Gvardiola. V tomto případě se očekává, že se Chelsea vrátí k jednáním o podpisu chorvatského reprezentanta během ledna.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články