Zpět na » Premier League » Jamie Carragher vzkazuje Liverpoolu: Nepanikařte, je to jen jeden zápas. United se zlepší

Premier League - Jamie Carragher vzkazuje Liverpoolu: Nepanikařte, je to jen jeden zápas. United se zlepší

Jamie Carragher vzkazuje Liverpoolu: Nepanikařte, je to jen jeden zápas. United se zlepší © skysports.com, fotbalportal.cz - Jamie Carragher o Liverpoolu

2

Líbilo se

09.08. - Liverpool nejprve získal Community Shield, když porazil Manchester City. V úvodním kole Premier League však jen remizoval na půdě nováčka z Fulhamu, když navíc musel dvakrát dotahovat skóre. Jamie Carragher vyzývá svůj milovaný klub, aby Reds hlavně nepanikařili. Jedná se o jediné utkání. Jak si myslí, že bude Kloppova parta pokračovat? A co United?

Sobotní remíza ve Fulhamu nebyla tím Liverpoolem, který známe. Ani Liverpool, který jsme viděli v posledních dvou letech. Byl to jeden z nejslabších výkonů, které jsme pod vedením týmu Jürgena Kloppa viděli. Dokonce i sám manažer Liverpoolu se k tomu vyjádřil.

Způsob, jakým Fulham nastoupil: udělal Liverpoolu to, co Liverpool chce dělat jiným týmům. Byli energičtí a více připravení na zápas. Nestává se příliš často, aby Liverpool nebyl připraven na zápas.

Ale jet na první zápas sezony k nově postoupivšímu týmu, který má pro své příznivce tolik energie, je někdy příliš těžké zastavit. Od týmu kvalit Liverpoolu očekáváte, že to dokáže, ale prostě se to nestalo.

Nemůžeme být příliš kritičtí: je to první zápas sezony. Tento tým toho tolik vyprodukoval a je vidět, že kvalita tu je. Není to konec světa, do konce sezony zbývá ještě 37 zápasů.

Většina lidí by řekla, že záloha Liverpoolu by nyní mohla být posílena, ne co se týče počtu, ale možná co se týče kvality a nabídnutí něčeho jiného, než co mají ve středu pole. Není to o tom, že bych se chtěl navážet do hráčů ve středu pole, které v současné době mají, jde jen o věkový profil některých záložníků, kterým táhne na třicet.

Záložníci první volby Liverpoolu - a také ti, kteří hráli ve Fulhamu - se blíží k hranici 30 let. Myslíte si, že mladší a energičtější hráče v určité fázi potřebují, mají tam takové hráče v záloze, ale všichni jsou zranění.

Chtěl bych, aby to Jürgen Klopp a Liverpool udělali jen v případě, že získají záložníka, kterého chtějí. Úspěch Liverpoolu na přestupovém trhu spočívá v tom, že nepanikaří, to nedělali v minulosti, nedělají to ani teď a nemohou to dělat ani v budoucnu. Pokud tam není žádný záložník, kterého chtějí, tak ho neberou. Ale pokud cítí, že je tam někdo, kdo má tu kvalitu a je k dispozici, byl bych rád, kdyby to samozřejmě udělali. Ale ať nepanikaří.

Takhle Liverpool posuzuje věci na přestupovém trhu. Když si vzpomenete na obchod s Virgilem van Dijkem, tak ten padl v létě a oni čekali až do ledna. Nezískali dalšího středního obránce - a to ho potřebovali -, ale počkali si na člověka, kterého chtěli. To se ukázalo jako velmi úspěšné a přesně to udělají i ve středu pole.

Manchester United nemůže být horší než v minulé sezoně

Bez ohledu na to, jak špatně na tom Manchester United v současné době je, stále se dá očekávat, že doma Brighton porazí.

To jen ukazuje, co dokáže manažer, který je ve funkci dva nebo tři roky a měl tolik času, aby se svým týmem realizoval to, o co mu jde - a to je vidět na Grahamu Potterovi a Brightonu.

I když v létě přišli o velké hráče, zbytek týmu byl nastavený a ví, co má dělat. Manchester United v této fázi s novým manažerem nyní není.

Přesto si myslím, že se Manchester United oproti minulé sezóně zlepší. S jejich body, které získali, a góly, které dali, to už horší být nemůže. Přestupové okno ještě není zavřené, mají ještě pár týdnů na to, aby přivedli nějaké hráče.

Je tu kritika hráčů, které se snaží přivést, ale sám jsem byl v této pozici v Liverpoolu, když se snažíte stíhat špičkové týmy a občas musíte přemýšlet: Měl bych riskovat s tímto hráčem? Zatímco Liverpool nebo Manchester City takové šance podstupovat nemusí. To je výhoda toho, že jste úspěšní.

Dokud se okno neuzavře, nemůžete tým hodnotit a uvidíte, kam se bude ubírat. Ten Hag má skvělý zápis v tom, co dokázal s Ajaxem a jak byli dobří v Lize mistrů. Vybudoval tam dva týmy - takže musíte manažerovi věřit.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Přesně tak,odehrálo se první kolo. Nic to neznamená. Vemte si v jakých sračkách byl Arsenal v minulém ročníku. A nakonec se vzpamatovali.

Rudejdablik

Jedinej kdo tu má záchvaty onanie po prvním kole je Marty a par modrejch chcánek co si přisedli vajca… Smajlík 7 Smajlík 1

MUFC_RedArmy
Nejnovější články