Zpět na » Premier League » Ralf Rangnick má v Manchesteru United zájem o čtyři německé talenty, včetně "nového Kaie Havertze"

Ralf Rangnick má v Manchesteru United zájem o čtyři německé talenty, včetně "nového Kaie Havertze"

Ralf Rangnick má v Manchesteru United zájem o čtyři německé talenty, včetně © express.co.uk - Ralf Rangnick

1

Líbilo se

28.12. - BULVÁRNÍK Dočasný manažer Manchesteru United Ralf Rangnick je podle zdrojů britských médií připraven zaměřit se na budoucnost klubu a v hledáčku má mimo jiné i čtyři mladé německé talenty. Pro dočasného manažera United je momentálně hlavním cílem dovést klub do top čtyřky Premier League, díky své budoucí roli konzultanta ale bude mít slovo i v dalším směřování klubu.

Rangnick už při svých předchozích působeních v Lipsku a Salcburku dokázal, že je pro něj důležité dát šanci mladým hráčům a starat se o jejich rozvoj a s těmito plány vzal i roli dočasného manažera a budoucího konzultanta na Old Trafford.

Podle deníku The Sun už má prý Rangnick plány na zlepšení Manchesteru United a na Old Trafford by rád přivedl i několik top talentů ze své domoviny.

Jeho hlavním cílem je údajně záložník Bayeru Leverkusen Florian Wirtz, který se v září stal nejmladším německým reprezentantem v historii a už nyní si vysloužil srovnání s bývalou hvězdou Leverkusenu a nynější oporou Chelsea Kaiem Havertzem.

O Wirtze je sice zájem ve většině předních evropských klubů, ale United věří, že Rangnickova přítomnost jim dává výhodu nad Liverpoolem a Chelsea, které mají hráče také vysoko na přestupovém seznamu.

V Rangnickově hledáčku se ocitlo také levé křídlo Luca Netz. Osmnáctiletý záložník je odchovancem Herthy Berlín, začátkem tohoto roku ale odešel do Borussie Mönchengladbach a ve své debutové sezóně se objevil ve 12 ze 17 bundesligových zápasů.

WirtzFlorian Wirtz je nejznámějším jménem na seznamu. (zdroj: skysports.com)

Třetím hráčem, kterého Rangnick bedlivě sleduje, má být defenzivní záložník Eric Martel. Nyní devatenáctiletého středopolaře přivedl v roce 2017 do Lipska právě Rangnick, který v něm nadále vidí velký potenciál.

Martel se sice v loňské sezóně nedokázal v Lipsku výrazněji prosadit, poté ale zamířil na hostování do Austrie Vídeň, za kterou odehrál už 45 utkání a dobře si vede také v německé reprezentaci do 21 let.

Mezi mladými německými talenty na Rangnickově seznamu nechybí ani střední obránce Armel Bella-Kotchap. 190 centimetrů vysoký rodák z Paříže, který ale reprezentuje Německo do 21 let, pomohl loni Bochumi k postupu do Bundesligy a tam s ní momentálně okupuje 12. místo tabulky.

Kam dál?

Vít Sedlák / Teamtalk.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články