Zpět na » Premier League » Současná situace okolo Harryho Kanea? Útočník je momentálně daleko od svého návratu k týmu Spurs

Premier League - Současná situace okolo Harryho Kanea? Útočník je momentálně daleko od svého návratu k týmu Spurs

Současná situace okolo Harryho Kanea? Útočník je momentálně daleko od svého návratu k týmu Spurs © standard.co.uk - Harry Kane se do tréninkového procesu v tomto týdnu zcela jistě nezapojí

0

Líbilo se

05.08. - Asi není nikdo ve fotbalovém prostředí, kdo by nebyl seznámen s aktuální situací okolo klubové ikony Tottenhamu Hotspur - Harryho Kanea. Celý svět překvapila šokující zpráva o tom, že se anglický reprezentant nedostavil do tréninkového centra, kde se měl po dovolené připojit ke svým klubovým spoluhráčům. Útočník se nedostavil ani následující den s tím, že se dle mnoha zdrojů má dostavit o tomto víkendu. Teď však poslední informace nasvědčují, že ani v tento termín se Harry Kane nepřipojí k ostatním spoluhráčům do tréninkového procesu.

Kane poté, co strávil s rodinou dovolenou na Bahamách, se nečekaně přesunul na Floridu. A v současné chvíli to nevypadá, že by byl ochoten se vracet tak, aby se začlenil do týmu Spurs před začátkem nové sezóny.

Tottenham v současné chvíli údajně stále čeká na potvrzení Kanea, kdy se vrátí do Anglie. To vše se děje navzdory tomu, že se měl Kane připojit k týmu již v pondělí, na začátku tohoto týdne.

Absence Harryho Kanea všechny šokovala. Teď začíná být také zcela jisté, že útočník anglické reprezentace nestihne s největší pravděpodobností ani úvodní kolo, ve kterém se má Tottenham střetnout právě s Manchesterem City. Tedy klubem, kam touží Harry Kane zamířit.

Tottenham je bezesporu šokován a velmi rozladěn počínáním své největší hvězdy a ikony klubu. Dle informací, které se objevily během včerejšího přátelského zápasu proti londýnské Chelsea, čekali zástupci klubu na potvrzení návratu Kanea do Anglie. To však nepřišlo a následně se objevily zprávy od britských médií, že se Kane přesunul ze své dovolené na Bahamách do Spojených států amerických, konkrétně na Floridu.

Harry Kane je momentálně na Floridě, kam se vydal z dovolené, kterou strávil s rodinou na Bahamách

Osmadvacetiletý útočník se po svém návratu však bude muset podrobit povinným Covid testům a také zůstat v karanténě minimálně po dobu pěti dnů a to za předpokladu, že bude test negativní. Zvrat v celé situaci a scénář, že nastoupí Harry Kane v dresu Tottenhamu v prvním kole anglické nejvyšší soutěže, tak můžeme nyní zcela jistě vyloučit.

City se snažili již přímo Kanea získat, když poslali nabídku ve výši 100 milionů liber. Ta byla však předsedou Tottenhamu, Danielem Levym rázně zamítnuta. Ten prý údajně požaduje za klenot Tottenhamu Hotspur alespoň 150 milionů liber.

V současné chvíli Cityzens dotahují příchod dalšího hvězdného Angličana - Jacka Grealishe z Aston Villy. Ten se má připojit k týmu Cityzens za částku 100 milionů liber.

Anglická média se tak shodují v jedné věci a to, pokud bude chtít klub z Manchesteru přivést i Kanea, bude muset spíše také prodávat. Nejvíce se skloňuje jméno Bernarda Silvy. Portugalský záložník je nejvíce spojován s kluby ze Španělska a to Barcelonou a Atléticem Madrid. U Barcelony se však nabízí otázka, zda bude vůbec schopna předložit adekvátní nabídku. Suma, za kterou by mohl Portugalec odejít, se totiž pohybuje okolo 70 milionů eur.

Opustí Bernardo Silva Manchester City?

Kane v roce 2018 podepsal smlouvu na šest let. Má ji tak v současné chvíli ještě na tři sezóny. Při podpisu měla vzniknout údajná dohoda mezi útočníkem a předsedou klubu ze severního Londýna, Danielem Levym, že pokud přijde adekvátní nabídka a Kane bude chtít odejít, klub mu vyjde s požadavkem vstříc.

Harry Kane při podpisu smlouvy s manažerem Mauriciem Pochettinem

Poté, co se Kane nedostavil do tréninkového centra, klub ihned hráči pohrozil s případnými sankcemi za hrubé porušení hráčské smlouvy. To však nemělo na údajné další rozhodování anglického reprezentanta žádný vliv a Kane si tak chce dále svůj přestup do City prosadit touto, velmi nečekanou, cestou.

Po takřka třech dnech mlčení ze strany vedení Spurs, se včera k celé situaci vyjádřil nový manažer Nuno Espirito Santo, který byl připraven čelit otázkám ohledně budoucnosti Angličana v Tottenhamu, po přátelském zápase s londýnskou Chelsea.

Nuno Espirito Santo během tréninku Tottenhamu Hotspur

„Očekávám, že si s Harrym brzy budu moci promluvit. Zatím jsem neměl příležitost.“ řekl v rozhovoru. „Problémy si musíme vyřešit sami. Takže mě, prosím, chápejte. Není to tak, že bych se o celé situaci nechtěl vyjadřovat, ale tato situace by měla být projednána nejprve interně, mezi námi.“ dodal nový manažer.

K celé situaci se například vyjádřil i Jamie Carragher, tedy legendární obránce Liverpoolu a nyní fotbalový expert britské Sky Sports. Ten útočníka varoval před tím, aby si nepokazil dobrou pověst svého jména a zmínil i situaci okolo Stevena Gerrarda a jeho eventuálním přestupu do Chelsea v roce 2005.

„Nemám problém s tím, že by chtěl jít do City. Ale způsob, jakým toho chce dosáhnout, že se nedostaví na trénink, to je velmi znepokojující.“ řekl Carragher. „Moje zpráva pro Harryho je stejná jako byla pro Gerrarda. Nezničte si tím pověst. Vždy mysli na své jméno a postavení. Tohle hraje stejnou roli, jako každá trofej, kterou můžeš získat.“ dokončil vzkaz Carragher.

Sebastian Suba / skysports.com, dailymail.co.uk, sportbible.com, football.london, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články